دریادار سیاری: طلیعه‌دار توسعه سواحل مکران هستیم/سواحل ایران باید از آبادترین مناطق باشد

امير دريادار حبيب‌الله سياري,فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش,ساحل دريا,سواحل مكران

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جایگاه استراتژیک سواحل جنوب شرق کشور و سواحل مکران اظهار کرد: دنیا به جمهوری اسلامی ایران نیازمند است و ایران با توجه به موقعیت بسیار ویژه و مهمی که دارد می‌تواند اثرات مهمی در جهان داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در محفل انس با قرآن کریم در شهرستان بندر راهبردی جاسک در منطقه دوم دریایی ولایت، افزود: سواحل کشورمان کمک بسیار بزرگی به بالا بردن موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران می‌کند و مهمترین سواحل کشور ما، سواحل مکران در جنوب شرق ایران است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره توسعه و آبادانی سواحل مکران، گفت: امروزه تاکید مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا مبنی بر پیشرفت و توسعه همه‌جانبه سواحل مکران در دستور کار جمهوری اسلامی ایران در کنار اقتدار دریایی قرار گرفته است و ما نباید از این منابع عظیم خدادای برای منافع کشورمان غافل شویم و باید پیشرفت و آبادانی در این سواحل به اندازه‌ای برسد که سواحل دریایی کشور ما همانند دیگر کشورهای دنیا از آبادترین مناطق باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه به نقش بسیار مهم و تأثیر امنیت در آبادی کشور اشاره کرد و ادامه داد: ما با برقراری امنیت می‌توانیم ضامن پیشرفت و توسعه مناطق ساحلی کشور باشیم و این امنیت با حضور نیروهای مسلح که در سرتاسر این ساحل طولانی مستقر هستند بوجود می‌آید و باید قدر خود را بدانید.

وی در ادامه، ایجاد اقتدار دریایی توسط نیروی دریایی ارتش و امنیت منطقه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: ما برای ایجاد امنیت منطقه به منظور تجارت و بهره‌برداری از منابع و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در دنیا آماده‌ایم و افتخار داریم که طلیعه‌دار توسعه و آبادانی سواحل مکران هستیم.

سیاری در این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، به مقوله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امروز دشمن روی دو موضوع اقتصاد و جنگ نرم پافشاری می‌کند و راه مبارزه در مقابل جنگ اقتصادی، اقتصاد مقاومتی با عزم ملی و همت جهادی است.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف دشمن در جنگ نرم، تسلط بر مغزها و افکار ملت بویژه جوانان است و همیشه به دنبال تغییر در باورهایمان است و تغییر در باور موجب تغییر در رفتار می‌شود که موجب دستیابی دشمن به اهداف از پیش تعیین‌شده می‌شود.

سیاری راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را داشتن بصیرت دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه ما در جنگ نرم، شناخت دشمن، شناخت تهدیدها و همچنین شناخت روش‌های جنگ نرم است که همه این موارد فقط با داشتن بصیرت بدست می‌آید. تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، داشتن بصیرت و زندگی به سبک اسلامی - ایرانی و توجه به ارزش‌های دینی و ملی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تأثیر بسیار بالای قرآن در سبک و نحوه زندگی انسان و نقش اصلی جوانان در مقابله با جنگ نرم اظهار کرد: جوانان این کشور، سربازان اصلی در عرصه جنگ نرم هستند.

وی در پایان گفت: دشمن در جنگ نرم، با ابزارهای مختلف، تسلط بر افکار و تغییر باورهای دینی و اسلامی را برای رسیدن به اهداف شوم خود دنبال می‌کند؛ بنابراین باید با استمداد از قرآن و ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی همانند دوران دفاع مقدس جواب محکمی به دشمنان بدهند.

انتهای پیام

کد N377006