انتقاد رسایی از اتهام جاسوسی یک روزنامه به نمایندگان در موضوع هسته‌ای

مجلس

این روزنامه ادعا کرده که وزارت خارجه حاضر به بحث با مجلس در موضوع هسته‌ای نشده است زیرا برداشت وزارت خارجه این بوده که از این جلسات برای جاسوسی از روند مذاکرات استفاده می‌شود. آیا وزارت خارجه چنین برداشتی را به این روزنامه اعلام کرده است؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از اتهام یک روزنامه به نمایندگان مجلس برای کمک به جاسوسی در موضوع هسته‌ای انتقاد کرد و خواستار تشکیل واحد حقوقی برای پیگیری این مسائل از سوی هیات رییسه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید رسایی در تذکری در پایان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بر لزوم دفاع از شان و جایگاه مجلس توسط هیات رئیسه تاکید کرد و گفت:‌ هر از چند گاهی در برخی از رسانه‌های یک جریان سیاسی خاص اتهاماتی متوجه مجلس می‌شود که پیگیری حقوقی در این باره انجام نمی‌شود. در حالیکه در دولت، معاونت حقوقی رئیس جمهور در این ارتباط فعال است و اگر کسی به کلیات دولت اتهامی وارد کند، موضوع را پیگیری می‌کنند.
نماینده مردم تهران خطاب به رییس مجلس ادامه داد: یک بار هم پیشنهاد دادم که باید این اقدام برای مجلس انجام شود. ما از نقد استقبال می‌کنیم اما برخی حرف‌ها به مجلس و نمایندگان اتهام است.
رسایی به گزارش یکی از روزنامه‌ها در مورد عدم برگزاری جلسه میان وزارت‌خارجه و مجلس اشاره کرد و گفت:‌ این روزنامه ادعا کرده که وزارت خارجه حاضر به بحث با مجلس در موضوع هسته‌ای نشده است زیرا برداشت وزارت خارجه این بوده که از این جلسات برای جاسوسی از روند مذاکرات استفاده می‌شود. آیا وزارت خارجه چنین برداشتی را به این روزنامه اعلام کرده است؟ من این مسئله را بعید می‌دانم.
وی ادامه داد:‌این روزنامه در حالی با بی‌حیایی تمام نمایندگان مجلس را متهم به کمک به جاسوسی در موضوع هسته‌ای می‌کند که در ایام فتنه برخی خبرنگارانش به همین دلیل بازداشت شدند و یکی از خبرنگاران این روزنامه همین الان به دلایل مختلف بازداشت است و مسئولان این روزنامه هم دلیلش را می‌دانند.
رسایی با بیان اینکه روند این روزنامه همواره حمایت از مجلس ششم است، ادامه داد: تعداد زیادی از نمایندگان همسو با مدیر مسئول آن روزنامه و اصلاح‌طلبان آمریکایی در حال حاضر یا در سازمان‌های جاسوسی غربی هستند و یا در رسانه‌های منتسب به این سازمان‌ها به عنوان کارشناس صحبت می‌کنند.
رسایی خواستار پیگیری این مسئله از سوی هیات نظارت بر مطبوعات شد و گفت: هیات رئیسه مجلس هم باید یک واحد حقوقی داشته باشد که در این موارد فعال باشد.
 نماینده مردم تهران تاکید کرد: مجلس همیشه از تیم مذاکره کننده حمایت کرده به شرط این که از خط قرمز‌هایی که رهبری تعیین کرده‌اند (به ویژه در بیستم فروردین امسال) عبور نشود.

لاریجانی در واکنش به این تذکر گفت: ملاک همین است که چارچوب‌های نظام را در مذاکرات رعایت کنند و رسانه‌ها هم باید توجه داشته باشند ادب حکومتی را در این زمینه رعایت کنند.

کد N376872