با نظارت آمریکا، عربستان و اسرائیل برگزار شد؛

جزئیات نشست اردن درباره چگونگی اشغال موصل و بغداد

تحرکات داعش در عراق‬

رسانه های عراقی در گزارشی به تشریح نشست طرح حمله گروه تروریستی داعش به عراق در امان پایتخت اردن پرداختند.

به گزارش خبرگزاری مهر، الغدپرس در گزارشی اعلام کرد که طرح حمله گروه تروریستی داعش به موصل و دیگر مناطق عراق طی نشستی در امان پایتخت اردن برنامه ریزی شده بود.

این نشست اول ژوئن و با نظارت آمریکا، رژِیم صهیونیستی، عربستان سعودی، اردن و ترکیه برگزار شد. اسناد مربوط به این نشست توسط یکی از حاضران در این نشست به مبلغ 4 میلیون دلار به مسئولان عراقی فروخته شد.

"صالح القلاب" وزیر اطلاع رسانی سابق اردن و نماینده پادشاه این کشور، "مسرور البرزانی" نماینده رئیس دستگاه اطلاعات کردی معروف به جمعه، "عزت الدوری" معاون صدام دیکتاتور سابق عراق و نمایندگان حزب منحله بعث و نمایندگانی از گروه هایی همچون "انصار الاسلام"، "جیش انصار السنه" و "جیش الطائفه المنصوره"، گردان های " ثورة العشرین" و "شوری انصار التوحید" و یک شخص لیبیایی که در حال حاضر در موصل حضور دارد از جمله افرادی بودند که در نشست اردن شرکت داشتند.

هدف این نشست، اشغال موصل و پیشروی به سوی بغداد بود. طرح اشغال موصل و سپس بغداد پس از آن مطرح شد که عناصر رژیم بعث عراق از اشغال کامل این کشور ناامید شده بودند.

یک دیپلمات خاورمیانه ای که در این نشست حضور داشت می گوید: هدف از برگزاری این نشست ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه در راستای منافع آمریکا و اسرائیل است. چنین فضایی به نفع گروه های سلفی در منطقه است تا از این طریق به اهداف خود دست یابند.