سیدباقر حسینی در تذکر شفاهی:

مردم سیستان چشم به تدبیر رئیس جمهور دارند

مجلس

علی رغم تذکرات و پیگیری مشکلات کم آبی منطقه، هم اکنون استان سیستان در هوای 58 درجه ای با کمبود آب روبرو است از این رو وزارتخانه نیرو باید در جهت تأمین اعتبار پروژه های مربوطه اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکری به وزیر کشور گفت: متأسفانه مسئولان مربوطه نسبت به اعمال خلاف روزه خواران که در ملاء عام روزه خواری می کنند بی تفاوت هستند.

به گزارش ایلنا، سیدباقر حسینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر نیرو گفت: علی رغم تذکرات و پیگیری مشکلات کم آبی منطقه، هم اکنون استان سیستان در هوای 58 درجه ای با کمبود آب روبرو است از این رو وزارتخانه نیرو باید در جهت تأمین اعتبار پروژه های مربوطه اقدام کند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر کشور گفت: قطعا عزل و نصب های سیاسی و سلیقه ای و حذف نیروهای ارزشی به نفع کشور نیست از این رو این روند باید متوقف شود همچنین متأسفانه مسئولان مربوطه نسبت به اعمال خلاف روزه خواران که در ملاء عام روزه خواری می کنند بی تفاوت هستند.

وی ادامه داد: به طور حتم مردم سیستان چشم به تدبیر رئیس جمهور دارند و امیدوارند خواسته های آنها درباره ایجاد منطقه آزاد تجاری محقق شود همچنین اعمال ماده 165 قانون مالیات های مستقیم در سیستان به علت 16 سال خشکسالی و بروز طوفان های شن و ماسه یکی از خواسته های همه مردم منطقه است.

حسینی در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عدم ارائه لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان گفت: دولت باید در جهت اختصاص حق توسعه نیافتگی منطقه سیستان به فرهنگیان اقدام کند زیرا اختصاص ندادن این اعتبارات موجب مهاجرت دبیران و فرهنگیان می شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه مردم سیستان در شرایط کنونی و با توجه به بروز هوای گرم و طوفان های شن و ماسه نیازمند حمایتی جدی هستند تصریح کرد: امیدواریم اعمال ماده 165 قانون مالیات های مستقیم در منطقه سیستان تصویب شود تا کسبه این منطقه از حقوق خودشان بهره مند شوند.

کد N376795