مهاجران اوکراینی در بیش از 30 منطقه روسیه

وزیر امور اضطراری روسیه گفت که بیش از 30 منطقه در روسیه، پناهندگان مناطق در حال جنگ جنوب شرق اوکراین را می‌پذیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ولادیمیر پوشکف در مراسم "جامعه‌ای طرفدار امنیت" گفت: بیش از 30 منطقه از کشور ما به درخواست رئیس آژانس امور کمک‌های بشردوستانه روسیه (EMERCOM) و شورای نظامی نسبت به همکاری‌های سازماندهی شده و مشخص به مردمی که مجبور به ترک خاک خود در اوکراین شده‌اند پاسخ مثبت داده‌اند.

این وزیر گفت: پناهندگان با تلاش‌های مشترک نمایندگان هر منطقه به طور موقت در مرکز کمک‌ رسانی نگهداری می‌شوند.

پوشکف اضافه کرد: "هر نفر نه تنها غذا بلکه کمک‌های پزشکی و اطلاعاتی دریافت می‌کند اما درخواست ما حمایت و ملایمت از سوی شهروندان کشور خوبمان است."

اوکراینی‌ها در حالی به ترک سریع مناطق دونتسک و لوهانسک در اوکراین شرقی ادامه می‌دهند که ارتش اوکراین، نیروهای "ارتش ملی" و جنبش جناح راست ناسیونالیسم افراطی (رایت سکتور)، عملیات شدیدی را علیه ساکنین این منطقه رهبری می‌کنند. ساکنین این مناطق پیوستن به روسیه و حقوق بیشتر برای روس زبانان در این منطقه را خواستارند.

وزیر تحولات منطقه‌ای روسیه پیشتر گفته بود که تعداد پناهندگان اوکراینی که از جنوب شرق اوکراین وارد روسیه می‌شوند تا پایان سال ممکن است به 300 هزار نفر برسد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز در دیدار با سفرای روسیه و نمایندگان دائمی این کشور اعلام کرده بود که روسیه به مهاجرین اوکراینی کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N376269