خبرگزاری فرانسه از بازگشت سرمایه‌گذاری خارجی به ایران خبر داد

ايران

یک شرکت آمریکایی قراردادی را به منظور سرمایه‌گذاری در ایران امضا کرده است که اولین نشانه‌ها برای بازگشت سرمایه گذاری خارجی در صورت لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه شرکت اکو انرژی مستقر در ایالت کالیفرنیای آمریکا اعلام کرد که قرار است در این پروژه مشترک از سوخت زباله روزانه 250 مگاوات برق تولید کند.

بر اساس این گزارش این پروژه قرار است در سپتامبر سال 2014 در جنوب غرب استان چهارمحال بختیاری آغاز شود و اولین نشانه‌ها از بازگشت سرمایه گذاری خارجی به ایران محسوب می‌شود.

ایران در حال حاضر در آخرین مرحله از مذاکرات هسته‌ای با 6 قدرت جهانی قرار دارد که انتظار می‌رود با دستیابی به توافق نهایی نگرانی‌های بین‌المللی در خصوص برنامه‌ هسته‌ای ایران پایان یابد و همچنین تحریم‌های اقتصادی آمریکا و اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه ایران لغو شود.

سخنگوی این شرکت آمریکایی به خبرگزاری فرنسه گفت که این پروژه حدود 600 تا 700 شغل ایجاد می‌کند که بیشتر به نفع مردم منطقه است. در این پروژه قرار است با سوخت زباله و استفاده از فراوری‌های جلبک و نمک و آب ، برق تولید شود.

به گفته‌ سخنگوی این شرکت ایران نیز در این پروژه مشارکت خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N376151