90 کشته و 60 زخمی طی درگیری‌های ارتش یمن با حوثی‌ها

سیاسی

طی درگیری‌های شدید بین ارتش یمن، حوثی‌ها و افراد مسلح قبیله‌ای در برخی مناطق عمران و حومه شرقی و جنوبی آن 90 تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری العربیه، منابع پزشکی اعلام کردند: در درگیری‌هایی که در برخی مناطق غربی شهر عمران واقع در شمال یمن رخ داد 40 تن از بین نیروهای ارتش یمن، حوثی‌ها و افراد مسلح قبیله‌ای کشته شدند.

یک مقام پزشکی اعلام کرد که بیمارستان حدود 20 جسد نیروی ارتش و افراد مسلح قبیله‌ای و 60 زخمی را تحویل گرفته است.

50 تن دیگر نیز طی درگیری‌ها در بخش‌های جنوبی و شرقی شهر عمران کشته شدند به طوریکه نیروی هوایی ارتش مقرهای حوثی‌ها را در آنجا هدف قرار داد.

یک منبع نظامی اعلام کرد: دخالت نظامی نیروهای هوایی یمن و حملات گسترده آن زمانی آغاز شد که حوثی‌ها همراه با قبائلی به پایگاه‌های ارتش حمله کردند و سعی داشتند از سه جهت غرب، جنوب و شرق عمران به شهر عمران بروند.

منابع نظامی همچنین اعلام کردند: افراد مسلح حوثی به ورودی شرقی شهر عمران و پایگاهی در نزدیکی ساختمان استانداری این شهر حمله کردند.

درگیری‌ها میان طرفین ساعت‌ها به طول انجامید که در نهایت با حملات هوایی ارتش یمن به حوثی‌ها و متوقف کردن آن‌ها پایان یافت.

برخی ساکنان عمران از قطعی برق و محاصره چندین هفته‌ای رنج می‌برند به طوریکه هنوز اجساد مرده‌ها در خیابان‌ها افتاده است.

نیروی هوایی ارتش یمن صبح شنبه حملاتی را به مقرهای حوثی‌ها در مناطق شمال غربی شهر عمران و دو ورودی جنوبی و شرقی این شهر انجام داد.

این درگیری‌ها میان ارتش یمن و حوثی‌ها بعد از نقض پیمان آتش بس که طرفین در ماه گذشته بر سر آن به توافق رسیده بودند دوباره آغاز شده است.

انتهای پیام

کد N376105