تاکید دولت عراق بر ساختگی بودن تصاویر منتشر شده از ابوبکر البغدادی

تحرکات داعش در عراق‬

وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بررسی تصاویر منتشر شده توسط گروه داعش نشان می دهد فرد موردنظر در این تصاویر "ابوبکر البغدادی" نیست و این تصاویر ساختگی است.


به گزارش خبرگزاری مهر، روز گذشته گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری که به طور گسترده در شبکه های مجازی مورد توجه قرار گرفته بود، مدعی انتشار نخستین تصاویر از "ابوبکر البغدادی" به عنوان خلیفه مسلمانان شد. ابوبکر البغدادی در این تصاویر طی اظهاراتی از همه مسلمانان خواست که با وی بیعت کنند.


"سعد معن" سخنگوی وزارت کشور عراق در گفتگو با خبرگزاری رویترز در واکنش به انتشار این تصاویر اظهار داشت: به طور قطعی می توان گفت که مردی که در این تصاویر دیده می شود ابوبکر البغدادی نیست و این تصاویر ساختگی است.


سخنگوی وزارت کشور عراق با اشاره به بررسی دقیق تصاویر منتشر شده از البغدادی، تاکید کرد: این تصاویر واقعیت ندارد و کاملا ساختگی است.


خاطرنشان می شود منابع امنیتی عراق روز گذشته از جراحت شدید ابوبکر البغدادی در جریان بمباران غرب الانبار خبر داده بودند و به نظر می رسد داعش در نظر داشته با انتشار تصاویر ساختگی از ابوبکر البغدادی روحیه عناصر تروریستی خود  را برای ادامه عملیاتهای تروریستی در عراق بالا نگه دارد.