نهاوندیان خبر داد

52 میلیارد ریال اعتبار دولت برای دیه معسرین/کمک 170 میلیون تومانی رئیس‌جمهور

دولت,رييس‌جمهور,رييس دفتر رييس‌جمهور,ديه,محمد نهاونديان

رئیس دفتر رئیس‌جمهور از اختصاص کمک 170 میلیون تومانی رئیس دولت تدبیر و امید برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد نهاوندیان شب گذشته در مراسم بیست و ششمین جشن گلریزان اظهار کرد: باید در مراسم اینچنینی به غیر از اقدامات خیرخواهانه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، به فکر ریشه‌ها و شرایط اقتصادی کشورمان هم باشیم و فضای حقوقی کشور را اصلاح کنیم تا اصولاً میزان وقوع چنین پدیده‌هایی کمتر شود.

وی با بیان اینکه "اقتصاد شکوفا و سالم قطعاً زمینه پیدایش چنین پدیده‌هایی (جرائم غیرعمد) را کمتر می‌کند"، ادامه داد: وظیفه اصلی دولت هم باید اصلاحات ساختاری و ایجاد رشد پایدار باشد. امیدوارم که دولت با عنایات الهی و با همت مردم موفق شود کارهای اساسی خودش را انجام دهد.

نهاوندیان با بیان اینکه "دولت در زمینه دیه معسرین وظیفه‌ای بر عهده دارد"، گفت: دولت توانسته در بودجه امسال رقم 400 میلیارد ریال را برای این موضوع در مجلس تصویب کند. تا دو - سه ماه اول وضع درآمدهای خزانه خیلی مساعد نیست و میزان سه دوازدهم مصوب معمولا تحقق پیدا نمی‌کند؛ بر این اساس و مطابق گزارشی که تا تاریخ اول تیرماه به من ارائه شد، برای این ردیف اعتبار 52 میلیارد ریال (معادل 5 میلیارد و 200 میلیون تومان) پرداختی خزانه بوده که ان‌شاءالله با هماهنگی وزارت دادگستری و ستاد دیه بتوانیم با این بودجه قدری مشکل‌گشایی کنیم.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: دولت وظیفه خود را در بودجه گذاشته و این امر تصویب شده و ان‌شاءالله نهایت تلاشمان را برای تصویب صدرصدی این بودجه خواهیم کرد زیرا در سال گذشته توفیق زیادی در این زمینه حاصل نشده بود.

نهاوندیان در پایان، اختصاص مبلغ 140 میلیون تومان از سوی رئیس‌جمهور برای کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری اعلام کرد که با اصرار مجری برنامه، وی این مبلغ را به 170 میلیون تومان افزایش داد.

انتهای پیام

کد N376047