دوره امام حسن(ع)شناسی در حرم حضرت معصومه(س) آغاز شد

دوره کوتاه‌مدت امام حسن(ع) شناسی با حضور اساتید برجسته قرآنی در ماه مبارک رمضان در حرم بانوی کرامت آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، همزمان با ماه مبارک رمضان، مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت دوره کوتاه مدت امام حسن(ع) شناسی را برای عموم مردم برگزار می‌کند.

بر اساس این گزارش، در این دوره که از روز گذشته در حرم مطهر آغاز شد،‌ شخصیت امام حسن مجتبی علیه السلام در موضوعات ولادت و عصر نبوت، عصر امامت امیرالمؤمنین(ع)، امامت تا شهادت، صلح تحمیلی و پیآمدهای آن و جریان شناسی معارضان، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سبک زندگی فردی و خانوادگی، سبک زندگی اجتماعی،‌ آموزه‌های دینی امام حسن(ع)، امام حسن(ع) قرآن و معصومین، امام حسن(ع) از منظر غیر شیعه، امام حسن(ع) از منظر مخالفان، سیری در زیارت این امام همام، از دیگر موضوعات ارائه شده در این دوره می‌باشد.

در این دوره که به مدت 12 جلسه همه روزه غیر از روزهای تعطیل از ساعت 13 در سالن اجتماعات صحن صاحب‌الزمان (مقابل کفشداری 12، سالن ولایت) برگزار می‌شود، حجج اسلام والمسلمین محمد جواد طبسی، محمد جعفر طبسی، جباری، رضوانی و حق‌پرست به ایراد سخن می‌پردازند.

بر اساس این گزارش به کسانی که در این دوره شرکت کرده و حضور منظم داشته و در آزمون پایانی نمره قبولی دریافت کنند، گواهی پایان دوره مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها اعطا می‌شود.

انتهای پیام

کد N376033