نادران: هیات رییسه مجلس در اعلام وصول استیضاح وزیر علوم تاخیر نکند

مجلس شورای اسلامی

تهران - ایرنا - الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از هیات رییسه مجلس خواست تا اعلام وصول تقاضای استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را به تاخیر نیندازد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،نادران در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکری با استناد به ماده 233 آیین نامه داخلی گفت: هیات رییسه مجلس موظف است در اولین جلسه علنی تقاضای استیضاح را اعلام وصول کند.

وی خطاب به محمد رضا باهنر که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت، اظهارداشت: در آخرین جلسه ای که حضرتعالی ریاست جلسه را برعهده داشتید، من عرض کردم تقاضای استیضاح وزیر علوم به هیات رییسه داده شده است و تقاضا شد این استیضاح اعلام وصول شود.

این طراح استیضاح فرجی دانا خاطرنشان کرد: شما در آن جلسه اظهار داشتید آقای ابوترابی فرد نایب رییس اول مجلس گفته است فعلا این موضوع بماند تا گفت و گو و مذاکراتی انجام شود و ببینیم چه می شود.

نادران ادامه داد: هم اکنون از آن موقع مدتی گذشته و صحبتی شده است با گفتار درمانی مسایل اساسی کشور علاج نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: بنده هیچ قولی به آقای ابوترابی فرد ندادم که این کار به تاخیر بیفتد و هم اکنون هم نه بنده بلکه امضاکنندگان استیضاح وزیر علوم هم حق ندارند از طرف بقیه استیضاح کننده بپذیرند که این کار به تاخیر بیفتد یا نیفتد.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: این یک تقاضایی است که طبق روال عادی داده شده و هیات رییسه مکلف است که آن را اعلام وصول کند.

نادران افزود: اگر هیات رییسه مجلس نسبت به من ایرادی داشته 10 روز از زمان ارایه این تقاضا گذشته است و در این 10 روز می بایست در آن تغییراتی می دادند تا اصلاح شود و آن را اعلام وصول می کردند.

وی از هیات رییسه مجلس تقاضا کرد اعلام وصول این موضوع به تاخیر نیفتد تا مجلس ، دولت ، افکار عمومی و دانشگاه ها را دچار چالش بیهوده نکنیم.

این طراح استیضاح وزیر علوم ، استیضاح را حق نمایندگان دانست و تاکید کرد نباید این حق از آنان سلب شود.

نادران افزود: همچون 10 روز گذشته که اتفاق خاصی نیفتاد امروز هم اتفاقی نمی افتد و هیات رییسه مجلس باید به وظیفه قانونی خود عمل کند.

باهنر نایب رییس دوم مجلس نیز در پاسخ به این تذکر گفت: ان شاء الله به این موضوع رسیدگی می کنیم.

وی افزود: امروز تا آخر جلسه امید دارم تکلیف این موضوع روشن و این مساله حل شود.

سیام (3)9121**د . الف**1336
کد N376009