یک مقام قضایی:

بانک‌ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند

كرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بانک‌ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند و مصالح و منافع مشتریان خود را بر مصالح و منافع بانک ترجیح می دهند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بانک‌ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند و مصالح و منافع مشتریان خود را بر مصالح و منافع بانک ترجیح می دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: کلمه «نظارت» واژه‌ای است که با وجود تکرار زیاد، کاربردی ندارد و این احساس در بین مردم و مسئولان ایجاد نشده که تحت نظارت قرار دارند؛ زیرا نظارتی را بر خود ندیده اند.

توکلی ادامه داد: اگر مراجع نظارتی و مدیران، هر کدام در حوزه خود به نقش نظارتی خویش توجه می کردند، قطعا وضعیت بهتری داشتیم.

وی مفاسد اجتماعی و مفاسد اقتصادی را ناشی از ضعف نظارت‌ها دانست و افزود: مدیران با مراجع نظارتی همکاری مناسبی ندارند و در مناقصات، قراردادها و مزایده ها، منافع اداره، اموال عمومی و دولتی مورد توجه قرار نمی‌گیرد و همه به دنبال منافع خود هستند.

این مقام قضایی تصریح کرد: بانک‌ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند و مصالح و منافع مشتریان خود را بر مصالح و منافع بانک ترجیح می دهند.

وی در ادامه گفت: اولویت اصلی دادگستری، رسیدگی به شکایات و دعاوی مختلف مردم در جهت احقاق حق یا رفع خصومت است و تمامی تلاش همکاران قضایی و اداری مجموعه دادگستری استان کرمان در این است که بتوانند مشکلات مردم را پاسخگو باشند.

توکلی اظهار کرد: عواملی چون قوانین، نظرات کارشناسان و عدم ابلاغ اوراق اخطاریه به یکی از طرفین یا وکلا موجب کندی کار می شود و در نتیجه شاهد طولانی شدن زمان رسیدگی به برخی پرونده‌ها می‌شویم.

وی تاکید کرد: نکته دیگری که به صورت جدی مورد توجه دستگاه قضایی استان کرمان قرار دارد، استقرار امنیت اجتماعی و حمایت از نیروهای اطلاعاتی و انتظامی در این راستا است؛ زیرا معتقدیم که بدون امنیت، هیچ خدمتی موثر و پایدار نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N375931