پرستاران هندی آزاد شدند

بی بی سی فارسی نوشت:

 

پرستاران زن هندی که پیش‌تر توسط گروه‌های شبه نظامی سنی تحت رهبری داعش در تکریت عراق به اسارت در آمده بودند، پس از انتقال به موصل با پروازی ویژه به هندوستان بازگردانده شده‌اند.

این پرستاران حدود یک هفته پیش هنگامی که در بیمارستانی در تکریت مشغول کار بودند، توسط شبه نظامیان سنی متوقف شدند و سپس به موصل انتقال داده شدند. آنها امروز (شنبه پنجم ژوئیه) به شهر کوچی در جنوب هندوستان بازگردانده شدند و مورد استقبال مردم و اعضای خانوداه‌شان قرار گرفتند.

شبه نظامیان سنی که تحت رهبری افراط‌گرایان دولت اسلامی عراق و شام، داعش، فعالیت می‌کنند بخش های مهمی از شمال و غرب عراق را تصرف کرده اند و در این منطقه سرزمینی تحت خلافت ابوبکر البغدادی تشکیل داده‌اند.

حدود ۱۰ هزار هندی در عراق کار می‌کنند که بخش اعظم آنها بعد از بالا گرفتن ناآرامی‌ها در این کشور به هندوستان باز گشته‌اند.

پرستاران رها شده می‌گویند به علت وخامت اوضاع در عراق امیدی برای زنده ماندن نداشتند اما در اغلب موارد شبه نظامیان با آنها رفتاری مناسب داشته‌اند.

بعضی از این پرستاران، چند روز پیش در مکالمه‌های تلفنی خود گفته بودند درگیری‌های شدید در اطراف بیمارستان محل کار آنها در جریان بوده و همچنین آنها صدای انفجارهای متعددی را در نزدیکی محل نگهداری خود شنیده‌اند.

4949

کد N375805