جماعت اسلامی هند: آمریکا درصدد تجزیه عراق است

هند,عراق93

دهلی نو - ایرنا - جماعت اسلامی هند اقدامات تروریستی در عراق را طراحی آمریکا برای تجزیه عراق دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم افطاری شنبه شب جماعت اسلامی هند در دهلی نو با حضور جمع زیادی از مسلمانان به محکومیت اقدامات تروریستی عناصر تکفیری و بعثی در عراق تبدیل شد.

مولانا سید ˈجلال الدین عمری ˈ رییس جماعت اسلامی هند در این مراسم و در جمع خبرنگاران حوادث اخیر عراق را طراحی جدید آمریکا برای تجزیه کشور مسلمان عراق دانست.

وی با تاکید براینکه آنچه در عراق درحال وقوع است جنبه مذهبی ندارد بلکه یک مناقشه سیاسی است، افزود: آمریکا با همکاری تکفیری ها و بعثی ها در حال کاشتن تخم تفرقه درمنطقه است تا بتواند کشور مسلمان عراق را تجزیه کند.

وی با اشاره به اینکه حرکت داعش در عراق هیچ ربطی به اسلام ندارد، افزود: اسلام با دهشت افکنی، تروریست و جنایت علیه بشریت مخالف است.

این رهبر مذهبی هند با اشاره به اینکه تروریست های آموزش دیده در صدد پیاده کردن طرح ˈاسلام هراسیˈ هستند، اظهارداشت: آمریکا با همکاری گروه های تروریستی تجزیه عراق را دنبال می کند و این یک راهبرد جدید برای تسلط بر منطقه است.

وی با انتقاد از موضع برخی کشورها منطقه گفت: ماه رمضان ماه برکت و زمان مناسبی است تا رهبران مسلمانان به مشورت بنشینند و از اجرای طرح آمریکا برای نابودی عراق جلوگیری نمایند.

وی با اشاره به اینکه غرب تلاش دارد بحران عراق را به جنگ بین شیعه و سنی نسبت دهد ، افزود: آنان که مردم ازجمله زنان و کودکان را می کشند در هرکجا دنیا که باشند مشتی تروریست آموزش دیده و از خدا بی خبر هستند.

مولانا عمری برگزیدن خلیفه از سوی داعش را به سخره گرفت و اظهارداشت: افراطیونی که با سلاح اسراییلی و انگلیسی چه در عراق و چه در سوریه خونریزی می کنند مورد حمایت هیچ ملتی از جمله مسلمانان نیستند و آنان فقط برای خدشه وارد کردن به چهره اسلام واقعی ماموریت دارند.

وی با اشاره به اینکه احاد ملت هند از جمله مسلمانان این کشور هرگونه اقدام تروریستی و ضد بشری را محکوم می کنند، تاکید کرد: مسلمانان با تحکیم وحدت باید بیش از هرزمانی در مورد توطئه دشمنان اسلام هوشیار باشند.

آساق ** 275 **
کد N375616