خیز جوانان اپوزیسیون میانمار برای دستیابی به رده‌های بالای حزب

سیاسی

اپوزیسیون میانمار با درخواست‌هایی برای وارد کردن جوان‌ترها به رده‌های ارشد این حزب رو به رو شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب لیگ ملی برای دموکراسی آنگ سان سوچی، رهبر اپوزیسیون دموکراسی خواه میانمار در حال آماده سازی برای انتخابات پارلمانی سال آتی میلادی است تا شاید بتواند به قدرت برسد.

مائونگ مائونگ او، یکی از سازمان دهندگان نشست امروز (شنبه) حزب که با حضور 150 تن از اعضای 16 تا 35 سال آن برگزار می‌شود گفت: این اولین نشست درباره جوانان است و با هدف ترغیب و تشویق رهبری نسل جوان برای حزب لیگ ملی است. نه تنها حزب بلکه تمام کشور با یک شکاف نسل جوان مواجه است.

فعالان جوان اغلب پیش قراولان حکومت بادوام نظامی میانمار بودند که در سال 2011 و با روی کار آمدن دولت مدنی پایان یافت اما آن‌ها همچنان با سیستم پارلمانی دوران خونتا در کشوری که به شدت به کهنسالان احترام می‌گذارد مواجهند.

آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه میانمار در مراسم افتتاحیه این کنفرانس درباره جوانان حزب گفت: من حدس می‌زنم که برخی جوانان ممکن است در ذهنشان اینگونه تصور کنند که زمان به قدرت رسیدنشان فرا رسیده است و از سالخوردگی می‌خواهند پست‌هایشان را کنار بگذارند.

شما باید به این مساله توجه کنید که همین افراد سن و سال دار چگونه مدت‌ها برای تضمین حیات حزب اپوزیسیون فعالیت کرده‌اند.

اعضای جوان‌تر حزب به لیگ ملی برای دموکراسی تاکید کرده‌اند تا شاخه‌های بالایی حزب را جوان کنند و از اعضای جوان‌تر برای انجام امور حزب کمک بگیرند. چرا که بسیاری از رده‌های بالایی حزب در اختیار افرادی با رده سنی 60 سال است.

انتهای پیام

کد N374978