اوباما بدترین رئیس‌جمهوری آمریکا از جنگ جهانی دوم

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که باراک اوباما با کسب 33 درصد بدترین رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم است و جورج بوش پسر با 28 درصد در جایگاه دوم و ریچارد نیکسون با 13 درصد در جایگاه سوم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، این نظرسنجی که توسط دانشگاه کویینی‌پیاک ایالت کنتیکت انجام شده، بهترین و بدترین روسای جمهوری آمریکا در 70 سال گذشته را طبقه‌بندی می‌کند. تیم مالوی، معاون رئیس بخش نظرسنجی این دانشگاه گفت، در بین 12 رئیس جمهوری که در این مدت روی کار آمده‌اند، باراک اوباما در صدر فهرست بدها و پس از آن جورج بوش پسر قرار دارد. آن‌ها واقعا از میزان محبوبیت اندکی برخوردارند.

با این حال وی اشاره کرد: توجه به زمان این داده‌ها نیز مهم است. نظرسنجی شبیه به یک عکس در زمان است. در نظر داشته باشید که اوباما و بوش، دو رئیس جمهور اخیر آمریکا هستند و از کمترین محبوبیت برخوردارند در حال حاضر ما با سیاست‌ها و میراث آن‌ها زندگی می‌کنیم و آن‌ها در راس حافظه ذهنی ما قرار دارند. بنابراین در معرض انتقادهای بیشتر قرار دارند. اما از دیدگاهی دیگر آن‌ها به شدت نامحبوب هستند.

مالوی همچنین افزود: تئوری دیگر رسانه‌های مدرن امروز هستند. وبلاگ‌های بسیاری وجود دارد و هرکسی در آن نظری می‌نویسد. این مساله مردم را نسبت به سیاستمداران جدی‌تر و سخت‌گیرتر از قبل کرده است. یکی از حوزه‌هایی که بیشترین ضربه را به اوباما در نظرسنجی وارد کرده، مساله سیاست خارجی است.

در بین بهترین روسای جمهوری آمریکا از جنگ جهانی دوم، رونالد ریگان با 25 درصد در جایگاه اول قرار دارد. 66 درصد از جمهوری‌خواهان می‌گویند، ریگان بهترین رئیس جمهور بوده و هشت درصد از دموکرات‌ها نیز این مساله را تایید می‌کنند.

مالوی گفت: بسیاری از مردم ریگان را چیزی بیشتر از یک رئیس جمهور و یک شخصیت تاریخی می‌دانند و شاید این مساله دلیل محبوبیت بالای او باشد.

در فهرست بهترین روسای جمهور آمریکا همچنین بیل کلینتون با 18 درصد در جایگاه دوم، جان اف کندی با 13 درصد در جایگاه سوم و اوباما تنها با هشت درصد در جایگاه چهارم قرار دارد.

مالوی افزود: اگرچه میزان حمایت از اوباما بسیار کم است اما گمان نمی‌کنیم که وضعیت ناامید کننده باشد. نمی‌دانم که این مساله چیزی را که اوباما از آن بی‌اطلاع است را به او می‌گوید یا خیر.

انتهای پیام

کد N374814