تروریست‌های داعش اصلی‌ترین میادین نفتی سوریه را تصرف کرده‌اند

سوريه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، شبه‌نظامیان تندروی گروه دولت اسلامی (IS - داعش) هم‌اکنون کنترل تمامی میدان‌های نفتی و گازی مهم سوریه را در استان دیرالزور که هم مرز عراق است، در دست دارند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، شبه‌نظامیان تندروی گروه دولت اسلامی (IS - داعش) هم‌اکنون کنترل تمامی میدان‌های نفتی و گازی مهم سوریه را در استان دیرالزور که هم مرز عراق است، در دست دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: گروه دولت اسلامی کنترل منطقه نفتی التنک در شرق دیرالزور را در اواخر روز پنج‌شنبه و پس از عقب‌نشینی شورشیان رقیب به دست گرفتند. اوایل همان روز هم تروریست‌ها میدان نفتی مهم العمر را تحت کنترل خود درآوردند.

رامی عبدالرحمان، رئیس این گروه حقوق بشری گفت: آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند میدان کوچک الورد را که روزانه 200 بشکه نفت تولید می‌کند و در دست یک قبیله محلی است، بدست بگیرند.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، تروریست‌های داعش میدان نفتی التنک و الورد را پس از عقب‌نشینی شبه‌نظامیان النصرة وابسته به القاعده و سایر گروه‌های شورشی سوریه تحت کنترل درآوردند. شبه‌نظامیان تروریست داعش در دیرالزور تقریبا تمامی مناطق حاشیه این استان را تصرف کرده و نیروهایشان به تسلیحات سنگینی که از نیروهای عراقی ضبط کرده‌اند، مجهز هستند.

در ماه ژانویه جبهه تروریستی النصرة و سایر شبه‌نظامیان درگیری‌های خود را با تروریست‌های دولت اسلامی عراق و شام (داعش) آغاز کردند و در آن زمان این گروه پیشروی و سوءاستفاده‌های وحشیانه خود را در سراسر سوریه آغاز کرده بود.

با این حال شورشیان سوری، گروه دولت اسلامی را از استان ادلب در شمال شرقی سوریه و بیشتر نواحی حلب عقب راندند و پس از آن گروه تروریستی داعش ضد حمله‌های خود را در شمال سوریه آغاز کرد. این گروه روز جمعه روستای کردنشین زورمغاز و روستای بیدا در نزدیکی مرز ترکیه را تصرف کرد.

رامی عبدالرحمان تاکید کرد که مناطق تحت کنترل شورشیان در حلب هم‌اکنون از سوی تمامی طرف‌ها محاصره شده است؛ هم از سوی دولت سوریه و هم از سوی تروریست‌های دولت اسلامی. دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین روز جمعه اعلام کرد که نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه طی روزهای اخیر پیشروی‌های زیادی داشته‌اند؛ خصوصا در حاشیه‌های حلب در شرق سوریه.

انتهای پیام

کد N374811