درخواست برژینسکی برای منزوی کردن روسیه و مسلح کردن اوکراین

روسيه,اوكراين

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا خواستار منزوی کردن روسیه به خاطر اقداماتش در اوکراین شده و به دولت واشنگتن تاکید کرد تا به اوکراین کمک تسلیحاتی ارائه دهد.

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا خواستار منزوی کردن روسیه به خاطر اقداماتش در اوکراین شده و به دولت واشنگتن تاکید کرد تا به اوکراین کمک تسلیحاتی ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، زبیگنیو برژینسکی، مشاور امنیت ملی جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا در سخنرانی خود در مرکز «وودرو ویلسون» با اشاره به "کابوس مرموز شوونیسم روسیه"، درباره مکانیسم‌های بازدارندگی و تجدید حیات استراتژی‌ها علیه روسیه سخن گفت و اعلام کرد که ژئواستراتژیست‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که بازدارندگی موثرترین ابزار سیاست خارجی است.

این سیاست‌مدار لهستانی-آمریکایی و مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا مدعی شد که روسیه در اوکراین یک حالت دوگانگی گسترده در قبال مسکو به وجود آورده است و این در حالیست که براساس نظرسنجی اخیر در تاریخ 25 تا 29 آوریل 2014، توسط موسسه «رزومکف» کی‌یف، علی‌رغم روابط خصمانه اوکراین و روسیه بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی روس‌ها را دوست و برادر می‌دانند.

صدای روسیه گزارش کرده است: اظهارنظرهای برژینسکی درباره شووینیسم روسیه تا حدی مضحک است چرا که وی فراموش کرده روسیه کشوری چند ملیتی است که حدود 200 گروه قومی، در کنار یکدیگر سال‌هاست که زندگی می‌کنند و از حقوق مشترک و فرصت‌های برابر بهره‌ می‌برند و شووینیسم که شکلی از ناسیونالیسم افراطی و عقیده ستیزه‌جویانه در اولویت ملی محسوب می‌شود، در این کشور غیر ممکن است. این واژه در اصل ساخته و پرداخته حزب بلشویک‌های روس و رهبر آن‌ها ولادیمیر لنین بود که در اوایل قرن 20 مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مشاور امنیت ملی دولت جیمی کارتر مدعی شد: روسیه باید بفهمد که اوکراین عضوی از برخی از اتحادیه مرموز اوراسیا نیست که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در تلاش است تا آن را با این دکترین جدید درباره موضع ویژه روسیه در جهان ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N374798