ابراز تأسف حزب مؤتلفه از اظهاراتی درباره استقلال کردستان عراق

عراق,حزب موتلفه اسلامي

مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در رابطه با اظهاراتی درباره استقلال کردستان عراق، بیانیه‌ای صادر و از مطرح شدن چنین نظراتی ابراز تأسف کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«اظهارات دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان عراق مبنی بر تجزیه کردستان از کشور بزرگ و تاریخی عراق و تشکیل یک کشور مستقلِ کُرد موجب تأسف گردید.

حزب مؤتلفه اسلامی این تمایل اتحادیه میهنی کردستان عراق را همگرایی با سیاست‌های تفرقه‌افکنانه و تجزیه‌طلبانه رژیم غاصب اسرائیل و سلطه‌گر آمریکا دانسته و هرگونه اقدام در مسیر تجزیه کشور برادر عراق را محکوم می‌کند. آثار و تبعات این تصمیم سرنوشت‌ساز برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه بسیار خطرناک و مبدأ بی‌ثباتی در کشور عراق خواهد شد.

حزب مؤتلفه اسلامی از احزاب آزاد کردستان عراق می‌خواهد که فریب و وعده‌های دروغین آمریکا و اسرائیل و غرب را نخورند و بستر تجزیه کردن عراق و کردستان را فراهم نسازند.

جای تأسف است که گروه‌ها و احزاب مستقل وطن‌پرست کردستان عراق پشت پرده این سناریوی خطرناک را تحلیل نکرده و آینده عراق و خود را به خطر اندازند.

ما از دولت و احزاب عراق و کردستان انتظار داریم مشکلات خود را در فضای سیاسی دوستانه و با مذاکره حل و فصل نموده و وحدت و یکپارچکی کشور عراق را حفظ و دغدغه‌های رفاهی مردم کردستان را چاره‌اندیشی نمایند و اجازه ندهند مشکلات داخلی موجب سوءاستفاده قدرت‌هایی شود که بدنبال عراق و منطقه ناامن و بی‌ثبات و پراختلاف هستند. یقیناً کردستان در سایه یک عراق قدرتمند و یکپارچه بهتر می‌تواند راه پیشرفت و رفاه عادلانه را طی کند.»

انتهای پیام

کد N374786