شهادت ابوخضیر به دست صهیونیست ها با محکومیت های بین المللی مواجه شد

صهیونیست ها,محکومیت

تهران - ایرنا - دولتهای نروژ و کلمبیا ربودن و به شهادت رساندن ˈمحمد ابوخضیرˈ جوان فلسطینی به دست صهیونیست های جنایتکار را محکوم و خواستار توقف بمباران غزه از سوی رژیم صهیونیستی شدند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبریˈ فلسطین الیومˈ، ˈبورگ بریندهˈ وزیر خارجه نروژ در یک کنفرانس مطبوعاتی با هشدار نسبت به تشدید خشونتها در روزهای اخیر در خاورمیانه به ویژه فلسطین اشغالی، خواستار خویشتنداری از سوی همه طرفهای درگیر در این منطقه شد .

وی گفت: مهم دستیابی به ابتکار عمل آتش بس است که فلسطینی ها به آن تمایل دارند و اسرائیل به عنوان طرف دیگر باید برای جلوگیری از خونریزی بیشتر، خویشتنداری نشان دهد.

برینده افزود که رژیم صهیونیستی پس از طرح ادعای ربوده و کشته شدن سه صهیونیست، اقدام به عملیات نظامی گسترده ای در کرانه باختری کرده 10 نفر از فلسطینی ها را به شهادت رسانده، صدها فلسطینی دیگر را دستگیر و خانه های آنها را ویران کردند .

وی ادامه داد که اسراییل پس از ربودن و کشتن ابو خضیر جوان فلسطینی با متشنج تر کردن اوضاع ، اقدام به بمباران هوایی نوار غزه در چندین نوبت کرده است.

وی با محکوم کردن اعمال خشونت آمیز علیه غیر نظامیان، خواستار برقراری آتش بس فوری میان رژیم صهیونیستی و فلسطین شد.

برینده بر ضرورت دستگیری و مجازات قاتلان جوان فلسطینی تاکید و بر اساس قوانین بین المللی، رژیم اشغالگر قدس را مسوول حوادث کرانه باختری دانست.

وی همچنین توسعه شهرک سازی توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی را محکوم و آن را ناقض قوانین بین المللی خواند.

از سوی دیگر دولت کلمبیا کشته شدن ˈمحمد ابو خضیرˈ جوان فلسطینی در شهر قدس را محکوم و خواستار دستگیری و مجازات فوری قاتلان وی شد.

دولت کلمبیا دیشب با صدور بیانیه ای به خانواده ابو خضیر تسلیت گفت.

وزارت خارجه کلمبیا دو طرف اسرائیلی - فلسطینی را دعوت به اجتناب از خشونت و بازگشت به فضای تفاهم کرد.

نتایج تشریح جسد شهید محمد ابو خضیر جوان فلسطینی که به دست شهرک نشینان صهیونیست ربوده و سپس به شهادت رسید، نشان می دهد که صهیونیست ها با ریختن بنزین، جسد این شهید را به آتش کشیده اند .

رسانام** 1453**1651
کد N374593