۰
رییس دادگستری استان هرمزگان:

مسئولان با انگیزه بالا زمین‌خواری را رصد کنند

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ايران,هرمزگان

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: کار هر دستگاهی در جایگاه خودش با ارزش و مهم است. پیشگیری از حیف و میل ثروت ملی، اراضی دولتی، محیط زیست و منابع طبیعی نیاز به عزم راسخ و جدی دارد.

به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی بیان کرد: همه باید بسیج شوند و با انگیزه بالا موضوع زمین‌خواری و تصرفات اراضی دولتی را در استان رصد کنند. همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید با جدیت پای کار باشند.

وی اظهار کرد: اگر در برخورد با پدیده زمین‌خواری ظاهر مسئولان با عملکردشان همخوانی نداشته باشد هیچ نتیجه خوبی حاصل نمی شود.

اکبری افزود: حضور پررنگ اعضای شورای حفاظت از اراضی ملی در جلسات شورا حکایت از عزم و اراده راسخ مدیران در زمینه برخورد با پدیده زمین‌خواری دارد.

وی خاطرنشان کرد: به یاری خدا معضل زمین خواری و تعرض به زمینهای دولتی را در استان از بین خواهیم برد یا حداقل به نحوی آن را کاهش می‌دهیم که معضل اساسی استان نباشد.

اکبری اضافه کرد: ماموریت پیگیری معضل زمین خواری در شهرستان جاسک به عهده سازمان بازرسی استان گذاشته شد و از مدیرکل بازرسی استان خواستیم که موضوع واگذاری های اراضی دولتی، کشاورزی، صنعتی و ... و نحوه تصرفات و نحوه برخورد با آنها را مورد بررسی و رسیدگی دقیق قرار دهند و گزارش آن را به دبیرخانه شورای حفاظت از اراضی ملی اعلام کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: از سازمان بازرسی استان می‌خواهیم که با قاطعیت و جدیت این ماموریت مهم را پیگیری کنند. همچنین همه دستگاه‌ها در اقصی نقاط استان نسبت به حفاظت و حراست از اراضی ملی اهتمام جدی داشته باشند.

وی تاکید کرد: ادارات مربوطه از واگذاری امتیازات آب، برق، تلفن و گاز به اراضی تصرفی جدا خودداری کنند.

اکبری گفت: قریب به 300 پرونده در واحد اجرای احکام دادسرا در خصوص زمین‌خواری معطل مانده که امید است در اجرای احکام صادره در خصوص اراضی و املاک دولتی تصرفی تسریع بعمل آید و ادارات راه و شهرسازی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای در خصوص اجرای این احکام با دادگستری همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.