نماینده مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما:

محتوای سریال های ماه رمضان در شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی می شود

صداو سیما

تهران- ایرنا- نماینده مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما از بررسی مجموعه های تلویزیونی ماه رمضان شبکه های سیما در جلسه بعدازظهر امروز این شورا خبر داد و گفت: در این جلسه همچنین به گلایه ها و نکات مطرح شده توسط رییس قوه قضاییه رسیدگی می شود.

«سید رمضان شجاعی کیاسری» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: در این جلسه سریال های ماه مبارک رمضان

به ویژه سریال هفت سنگ که گفته می شود کپی برداری از سریالی خارجی است، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: برای احقاق حقوق مالکیت شرکت خارجی که گفته می شود سریال هفت سنگ مشابه آن ساخته شده باید شاکی خصوصی وجود داشته باشد که هنوز شکایتی به شورای نظارت بر صدا و سیما نرسیده است.

معاون شورای نظارت بر صدا و سیما در مورد بررسی موارد مطرح شده توسط آیت الله «صادق آملی لاریجانی» رییس قوه قضاییه درباره صداو سیما نیز گفت: اگر این موارد از طرف نمایندگان قوه قضاییه در این شورا امروز مطرح شود، قطعا به آن رسیدگی خواهد شد.

رییس قوه قضاییه سوم تیرماه در حاشیه آیین تجدید میثاق با آرمان های امام راحل در جمع خبرنگاران گفت: برخی برنامه های صدا و سیما 100 درصد مخرب بوده و توقع داریم که این سازمان حیاط خلوت افراد خاص نشود.

وی افزود: برنامه های یک جانبه و به نوعی محاکمه کردن قوه قضاییه بدون حضور افراد به نظر من برخی عناوین مجرمانه دارد.

رییس قوه قضاییه با بیان این که صدا و سیما یک رسانه ملی است و باید برای رفع مشکلات کمک کند، تصریح کرد: در یک برنامه ای مجری، تهیه کننده یا مدیر شبکه نباید دست به دست هم دهند و قوه قضاییه را یک جانبه محاکمه کنند.**دولت موظف به ادامه بیمه کردن خبرنگاران آزاد است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین درباره سخنان معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر این که این وزارتخانه از این پس خبرنگاران آزاد را بیمه نمی کند و این مسوولیت برعهده خبرگزاری ها، روزنامه ها و رسانه ها است، اظهارداشت: بیمه خبرنگاران مصوبه مجلس است که باید اجرایی شود.

وی ادامه داد: دولت قبل موظف به اجرای قانون بود و دولت کنونی نیز تا زمانی که لایحه جدیدی به مجلس ارایه نکرده است و قانون قبلی را اصلاح نکند، موظف به انجام آن است.**بعید می دانم تحریم بابک زنجانی لغو شده باشد

شجاعی کیاسری عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین درباره اخباری مبنی بر لغو تحریم بابک زنجانی و احتمال بازگشت اموال توقیف شده وی به ایران گفت: من در جلسه گذشته این ستاد شرکت نداشتم اما بعید می دانم چنین خبری صحت داشته باشد.

سیام**9103**1336
کد N374529