ژنرال بریدلاو: ناتو باید در برابر چالش های آینده تکامل یابد

اسپانیا,اوکراین

مادرید- ایرنا- ژنرالˈفیلیپ بریدلاوˈرییس عملیات سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دراروپا گفت: اقدامات مداوم روسیه و بحران اوکراین نشان می دهند این سازمان نیاز به تکامل در برابر چالش های آینده و تضمین امنیت اعضایش دارد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه، بریدلاو این سخنان را عصر روز گذشته(جمعه) در ستاد کل نیروی زمینی ˈبتراˈ در شهر والنسیا واقع در شرق اسپانیا اظهار داشت.

وی تاکید کرد: اروپا به علت قرار گرفتن در یکی از مهمترین لحظات خود پس از پایان جنگ سرد، نیاز به انطباق با چارچوب های جدید امنیتی دارد.

این ژنرال آمریکایی افزود: برای ما فرقی ندارد این تهدید ها از سوی روسیه باشد یا از سوی دزدان دریایی دراقیانوس ها یا مزدوران خارجی در ایران یا سوریه یا گروه های تروریستی درآفریقا، زیرا ما آماده دفاع از ارزش های خود، حاکمیت قانون، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر خواهیم بود.

وی درپاسخ این سوال که ˈنیروهای نظامی مستقر در بترا در چه شرایطی برای مداخله نظامی در اوکراین اقدام خواهند کرد؟ˈ گفت:در زمان حاضر، ناتو نیازی به مداخله در این کشور نمی بیند و انتظار دارد به یک راه حل سیاسی برسد.

بریدلاو اطمینان داد: همه وزیران دفاع و امور خارجه کشورهای عضو ناتو، صد در صد آماده هستند در مقابل هرگونه تهدید از کشورهای عضو ناتو دفاع کنند.

اروپام **1234**1485 ** 1064
کد N374460