13 نظامی اوکراینی در درگیری با جدایی طلبان کشته شدند

اوکراین,خبرگزاری فرانسه

تهران – ایرنا- ارتش اوکراین از کشته شدن 13 نظامی این کشور در جریان درگیری های روز گذشته(جمعه) با جدایی طلبان در شرق اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی یف، ستاد مشترک ارتش اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد: در جریان درگیری های پراکنده در شرق اوکراین و تبادل آتش میان نظامیان و جدایی طلبان در روز جمعه، دستکم 13 سرباز اوکراینی کشته و 9 تن دیگر مجروح شدند.

برپایه این گزارش، عملیات ضد تروریستی در شرق ناآرام اوکراین پس از پایان یافتن آتش بس در دوشنبه شب گذشته با اقدام مشترک ارتش و نیروهای وزارت کشور از سر گرفته شد.

مقامات اوکراینی از 15 آوریل (26 فروردین ماه) عملیات ویژه ای را با هدف سرکوب جدایی طلبان در جنوب شرق اوکراین آغاز کرده اند که با آغاز دوره ریاست جمهوری ˈپترو پوروشنکوˈ ادامه یافته است.

پوروشنکو از 20 ژوئن (30 خرداد ماه) آتش بس یکجانبه ای را در مناطق شرقی ابتدا برای یک هفته اعلام و سپس آن را تا شامگاه 30 ‍ژوئن (9 تیر ماه) تمدید کرد. وی که جدایی طلبان را به نقض متعدد آتش بس متهم کرده بود، به تمدید زمان آتش بس راضی نشد و به این ترتیب درگیری ها از شامگاه 30 ‍ژوئن از سر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پوروشنکو پیشنهاد داده است که امروز (شنبه) مذاکرات در مورد برقراری مجدد آتش بس از سر گرفته شود.

اروپام ** 9053** 1337
کد N373980