• ۸بازدید

نشست دوجانبه عراقچی و اشمید به تعویق افتاد

ایرنا نوشت:

نشست دو جانبه معاونان وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی که قرار بود، صبح امروز جمعه برگزار شود، با توافق طرفین و با هدف رایزنی‌های بیشتر، برای مدتی کوتاه به تعویق افتاد.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار بود سید عباس عراقچی و هلگا اشمید، از ساعت ۹ صبح روز جمعه (به وقت وین) و در سومین روز از مذاکرات هسته‌ای وین ۶ با یکدیگر ملاقات کنند و در این نشست روند نگارش متن توافق جامع هسته‌ای از سرگرفته شود.

آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ قبل از پایان فرصت تعیین شده، ۲۰ جولای (۲۹ تیر) در توافق موقت ژنو برای دستیابی به توافق جامع هسته‌ای از روز چهارشنبه با دیدارهای دوجانبه، چند جانبه و عمومی هیات‌های مذاکره کننده در پایتخت اتریش آغاز شده و قرار است تا ۲۹تیرماه ادامه یابد.

هیات مذاکره کننده ایران در طول دو روز گذشته دو دیدار دو جانبه با هیات آمریکایی و همچنین دیدارهای دو جانبه‌ای با مقامات سه کشور اروپایی و روسیه داشته است، هم چنین وزیر امور خارجه ایران نیز در ملاقات‌های دو و سه جانبه با کاترین اشتون و ویلیام برنز معاون وزیر امور خارجه آمریکا، دیدگاه‌های خود را مطرح کرده است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در بدو ورود به وین در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: اگر اراده سیاسی در طرف مقابل برای دستیابی به توافق نهایی در این مرحله از مذاکرات وجود داشته باشد، ما با آمادگی کامل برای تحقق این هدف آمده‌ایم.

 

45503

وبگردی