حجت الاسلام موحدی کرمانی:

داعش تهدید صلح و امنیت جهانی وعلیه تمام مذاهب و اقوام است/ صرخی به هلاکت رسید

سایر حوزه ها

خطیب این هفته نمازجمعه تهران، با اشاره به جنایات گروهک خشن و جانی داعش گفت: استکبار تصور می کند با کشتن و ترور می تواند جلوی اسلام را بگیرد اما بداند که داعش تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی علیه تمام مذاهب و اقوام خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به تمسک به ولی فقیه در زمان غیبت گفت: تمسک به ولی فقیه نور است و اگر کسی ظاهر و باطنش در مورد ولایت فرق کند این آدم از دیدگاه شان مقدس منافق است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مورد بصیرت سخنان زیادی فرموده اند گفت: این بصیرت از راههای مختلفی به دست می آید که یکی از آن راهها کسب علم و دانش است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: مسائل اخلاقی، سنت های حسنه و همچنین کنترل سخن و کنترل دل در ایجاد بصیرت نقش دارد.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: آنان که در این دنیا بصیرت دارند در عالم آخرت هم بابصیرت خواهند بود و کسانی که در این دنیا گنگ هستند در آخرت هم گنگ خواهند ماند و گنگ یعنی کسانی که حقایق را می دانند و وظیفه دارند آن را به دیگران بگویند. مردم را روشن و آگاه کنند اما ساکت می شوند و سخن نمی گویند.

وی همچنین با اشاره به مناسبت های هفته گذشته گفت: در هفته گذشته شاهد مناسبت هایی همچون رحلت فیلسوف بزرگ اسلام بوعلی سینا، شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و 72 تن از یارانش و رحلت عالم بزرگوار شیخ مفید، آیت الله صدوقی و رحلت علامه بزرگ امینی و بالاخره سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکای جنایتکار در خلیج فارس بودیم.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: همچنین هفته آینده نیز سالگرد رحلت حاج سید جواد خامنه ای، رحلت حضرت خدیجه کبری (س)، شهادت آیت الله ربانی املشی، کشف توطئه کودتای آمریکایی نوژه را داریم.

موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به دیدارهای هفته گذشته رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: رهبری دیدارهای متعددی در این هفته با رئیس قوه قضائیه و مسئولان دستگاه قضا، با خانواده شهدای هفتم تیر، با قاریان، اساتید و حافظان قرآن و همچنین اساتید دانشگاههای کشور داشتند و در هر یک از این دیدارها مطالب ارزنده ای را بیان کردند.

وی با اشاره به سخنان معظم له در دیدار با اساتید دانشگاهها گفت: ایشان در این دیدار فرمودند تبدیل دانشگاهها به باشگاه سیاسی سمی مهلک برای حرکت علمی کشور است و تاکید کردند نهضت علمی کشور امروز در دنیا رونمایی شده و بر ضرورت شناخت دشمن و غافل نبودن از آن تاکید داشتند.

موحدی کرمانی همچنین با اشاره به جنایت های گروهک خشن و تروریستی داعش گفت: دنیای استکبار  در طی قرون های مختلف با تمام ابزارش به جنگ اسلام آمده چرا که اسلام می گوید بندگی و تسلیم بنده تنها در برابر خداوند است اما استکبار می گوید تسلیم باید در برابر من باشد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: اسلام از بشریت دفاع می کند اما این جانیان و استکبار اگر حرکت مثبتی هم بخواهند انجام دهند مثلا شورای امنیت بخواهد در حمایت از گروه مظلومی بیانیه ای صادر کند فورا عضوی از این شورا آنرا وتو می کند.

وی با بیان اینکه استکبار تصور می کند با کشتن و ترور می تواند جلوی اسلام را بگیرد، تصریح کرد: باید بگوییم که استکبار خوشبختانه نمی تواند هیچ غلطی بکند همچنان که تاکنون نیز نتوانسته اند جلوی اسلام را بگیرند و تمام نقشه های آنان نقش بر آب شده است به دلیل اینکه جهان اسلام فرهنگ جهاد و مقاومت دارد.

موحدی کرمانی با اشاره به یادآوری قرآن به مسلمین در مورد جنگ بدر گفت: در آن جنگ دشمن بر سر مسلمانان فرود آمد و انسان های ضعیف النفس گفتند که اسلام تمام شده است اما یک گروه مومنین حقیقی گفتند که ما انتظار این سختی ها را داشتیم و اینها امتحانی است الهی و نه تنها سست نشدند بلکه ایمانشان افزایش یافت و اگر این دفاع ها نبود چیزی از اسلام نمی ماند.

وی تاکید کرد: دشمن تلاش خود را برای نابودی اسلام می کند اما مومنین با فرهنگ جهاد جلوی خطر را می گیرند و دشمن را به خاک خواهند کشید.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به حادثه تروریستی 7 تیر نیز گفت: آیا غیر از این نیست که در این حادثه برای ابد دشمنان رسوا شدند و منافقین به زباله دان تاریخ افتادند و به قول شهید مطهری، خون شهید به بدنه نظام تزریق شد.

موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به حوادث منطقه گفت: دشمن از جنایت های داعش و ریخته شدن خون مسلمین خوشحال نشود چرا که جنایاتی بالاتر از این روی زمین افتاده همچون واقعه کربلا و شهادت ائمه معصومین؛ اما تاکنون طاغوتیان کاری از پیش نبردند و مکتب اهل بیت زنده مانده و خواهد ماند چرا که خداوند تضمین کرده ما طرفداران حق را یاری و پیروز می کنیم و نمی گذاریم دشمن بر آنان غالب گردد و این سخن حتمی خداوند است که پیامبران بر روی زمین غالب خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه استکبار با به راه انداختن این جنایت خونبار با دست خودش گورش را حفر می کند، گفت: قطعا خشونت و تروریسم در جهان محکوم است و رفتارهایی که این جانیان به اسم اسلام انجام می دهند و سه تکبیر می گویند و مسلمانی را می کشند کاری خشن و ضد اسلامی است.

موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه آنچه در عراق اتفاق می افتد نزاع شیعه و سنی نیست، افزود: این حوادث خشن و تروریستی نزاع حمایت از انسان و کشتن انسانهاست.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه ضمن تشکر از مرجعیت عراق تصریح کرد: حکم جهاد نقش موثری در پیشرفت ارتش عراق داشت و توفیقاتی به دست آمده است و علمای اهل سنت نیز در این زمینه نقش موثری داشتند.

وی افزود: عجیب این است که حامیان این تروریست های خشن ادعای دموکراسی می کنند و مجامع بین المللی، اسلامی و غیر اسلامی تاکنون هیچ محکومیت چشمگیری در این زمینه نکرده اند و باید سازمان های کنفرانس اسلامی، جنبش عدم تعهد، اتحادیه عرب، مجمع عمومی سازمان ملل، شورای امنیت و سازمان های بشردوستانه این اقدام تروریستی را محکوم کنند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه مسلمانان قربانی تروریسم هستند اما نظام سلطه و صهیونیست ها سخن از اسلام هراسی می کنند، گفت: آنان طوری تبلیغ می کنند که گویا این اسلام است این خونریزی ها را به پاکرده است اما باید بدانند این جریان خشن تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی و همه مذاهب و اقوام است.

وی تاکید کرد: حامیان غربی تروریسم به دنبال منافع خود و غارت ثروت ملی عراق و همچنین به دنبال بازار برای تسلیحات و تجهیزات نظامی خود هستند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه الحمدالله داعش در عراق رو به شکست است،  گفت: با حمایت های مردمی، ارتش با کمال قدرت به دنبال ریشه کن کردن این گروه تروریستی است و در کنار آن الحمدالله بیان خود داعشی ها تفرقه است و انشعابات متوالی است که موجب می شود آنها از درون بپوسند.

موحدی کرمانی همچنین انحراف افکار عمومی دنیا نسبت به جنایت های رژیم صهیونیستی در فلسطین را یکی دیگر از اهداف برپا کردن این گروه تروریستی در عراق دانست.

وی با بیان اینکه گروه های ملی مذهبی عراق در برابر داعش جانی متحد هستند، گفت: به همین زودی مژده نابودی این جمع کثیف و پلید را خواهند داد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: طراحان تفکیک قومی مذهبی در عراق با ادبیات تفرقه بینداز و آقایی کن به خواست خدا به زودی رسوا خواهند شد.

موحدی کرمانی ادامه داد: اخیرا ابوتراب مقدسی یکی از اعضای این داعشی های احمق گفته است که مردم به خاطر لمس سنگ ها به مکه می روند و به خدا قسم اگر مکه را فتح کنیم کعبه را ویران خواهیم کرد به همین دلیل عربستان وحشت کرده و دستور داده که مرزهایش را کنترل کنند و اخیرا نیز این گروه کثیف به مرقد حضرت یونس حمله کردند و دست به نبش قبر زدند اما طبق اطلاعاتی که به دستم آمده الصرخی عامل جنایت های کربلا به حمدالله به هلاکت رسیده است.

وی همچنین در پایان خطبه های امروز نماز جمعه تهران برای آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری آرزوی سلامتی کرد.