ابراز نگرانی پوتین از افزایش قربانیان غیر نظامی در اوکراین

رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری فرانسه و صدر اعظم آلمان در روز پنجشنبه نسبت به افزایش تعداد تلفات غیرنظامیان و آوارگان در شرق اوکراین اظهار نگرانی عمیق کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ کرملین روسیه در بیانیه‌ای که پس از گفت‌وگوی تلفنی میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه انجام گرفت، عنوان کرد: پوتین نسبت به تعداد فزاینده قربانیان غیرنظامی و همچنین افزایش شدید آوارگان اهل جنوب شرق اوکراین در خاک روسیه اظهار نگرانی عمیق کرد.

این بیانیه عنوان کرد: رهبران هر سه کشور در حمایت از نقش فعالتر سازمان امنیت و همکاری اروپا به منظور نظارت بر وضعیت در منطقه جنگی در اوکراین صحبت کردند.

این دیپلماسی تلفنی در حالی انجام شد که در شرق اوکراین درگیریها میان سربازان دولتی و شورشیان حامی روسیه پس از لغو آتش بس 10 روزه از سوی رییس جمهوری اوکراین بالا گرفته است.

روسیه و غرب خواهان مذاکرات صلح جدید در اوکراین شده و همچنین مرکل و اولاند از پوتین خواسته‌اند تا به سازمان دهی یک نشست گروه تماس اوکراین به منظور ایجاد شرایط آتش بس بپردازد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت که مهم است این نشست در سریعترین زمان ممکن برگزار شود و باید محل آن در اوکراین باشد.

انتهای پیام

کد N373248