دیدار عراقچی و اشمید به منظور آغاز نگارش متن توافق جامع

دیدار سیدعباس عراقچی و هلگا اشمید، برای بررسی کلیات مربوط به نگارش متن توافق جامع بین ایران و 1+5 آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دیدار صبح امروز (ساعت 9:30 به وقت وین)، در هتل کوبورگ اتریش آغاز شد و قرار است در این دیدار دوجانبه درباره نگارش متن توافق نهایی که از وین 5 آغاز شده بود، بحث و بررسی شود.

عراقچی در این باره روز گذشته (پنج‌شنبه) در وین گفت: امیدواریم که از جمعه صبح مجدد به کار نگارش که در سطح معاون خانم اشتون و بنده برگزار خواهد شد، برگردیم. همه پرانتزها سرجای خود باقی است، متنی را در جلسه گذشته آماده کرده‌ایم که تقریبا تمام مفادش مورد اختلاف بوده است. هنوز کار بسیاری دارد که به هم نزدیک شویم. از جمعه دوباره این‌کار را شروع خواهیم کرد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: ما به جلساتی که هم روی مفاهیم به صورت کلی بحث شود و هم جلسات نگارش که دقیقا مواضع را بتوانیم روی کاغذ پیاده بکنیم نیاز داریم.

مذاکره کننده ارشد ایران با 1+5 گفت: چهارشنبه و پنج‌شنبه را به این جلسات مفهومی و کلی پرداختیم و فردا ان‌شاء‌الله کار نگارش را مجددا شروع خواهیم کرد. احتمالا ممکن است بعد از یک یا دو جلسه نگارش، دوباره به جلسات بحث کلی برگردیم.

روز گذشته نیز مذاکرات با نشست عمومی هیات‌های ایران و 1+5 به سرپرستی اشتون و ظریف در مقر سازمان ملل در وین آغاز و پس از آن معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا دو جانبه گفت‌وگو کردند.

هم‌چنین عصر روز پنجشنبه (12 تیر) معاونان وزیران خارجه ایران به ترتیب با نمایندگان سه کشور اروپایی و سپس روسیه دیدار کردند.

ششمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 از 11 تا 29 تیرماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N373211