کابوس "بمب شبح" انگلیس را نیز فرا گرفت

سیاسی

فرودگاه‌های سراسر انگلیس به دلیل نگرانی از پیوستن تندروهای یمنی و سوری به توطئه "حملات با بمب‌های شبح" به حالت آماده باش و هشدار درآمدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسیا،‌ ابراهیم حسن الاسیری، سازنده ارشد بمب در گروه القاعده در حال کار بر روی یک وسیله است که اسکنر گریز است و می‌توان آن را در داخل بدن عامل انتحاری یا یک وسیله الکترونیکی قرار داد و از اسگاه‌های بازرسی فرودگاه‌ها عبور داد.

بنا بر این گزارش تیم الاسیری مستقر در یمن احتمالا بمب‌های انسانی را پس از ارتباط با تروریست‌ها در سوریه ساخته است.

مسئولان امنیتی انگلیس نگران این مساله هستند که عاملان انتحاری بالقوه با پاسپورت‌های اروپایی وارد انگلیس شده و از این تکنولوژی جدید مرگبار برای منفجر کردن هواپیماها در آسمان استفاده کنند. تدابیر شدید امنیتی برای خنثی کردن این حملات در نظر گرفته شده است.

نیک کلگ،‌ معاون نخست وزیر انگلیس از مردم و مسافران در فرودگاه‌ها خواسته است تا صبر و تحمل از خود نشان داده و گفته که تدابیر احتیاطی و امنیتی بیشتری در حال انجام است.

افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه‌ها چند ساعت پس از آن صورت گفت که دولت آمریکا برای جلوگیری از وقوع حملات و انفجارهای مشابه دست به چنین تدابیری در برخی فرودگاه‌ها در آفریقا، اروپا و خاورمیانه زد.

جاسوس‌های آژانس اطلاعاتی آمریکا (سیا) اطلاعاتی از نوعی بمب‌ دریافت کرده‌اند که از چند گرم مایع منفجره و یک وسیله انفجاری غیرفلزی ساخته شده و با کار گذاشتن در کفش یا وسایل ارتباطی و الکترونیکی قابلیت حمل مخفی به داخل هواپیما را دارد.

جی جانسون، وزیر امنیت کشور آمریکا در واشنگتن گفت: تدابیر شدید امنیتی می‌تواند از وقوع حملات و انفجارهای احتمالی جلوگیری کند.

در جریان انجام این تدابیر امنیتی،‌ جستجوهای بدنی و فیزیکی شدیدی از مسافران در آمریکا صورت می‌گیرد و تمام وسایل الکترونیکی، کمربندها و کفش‌های مسافران مورد بازرسی دقیق قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N373197