دیدار رییس حزب توحید عربی لبنان با سفیر ایران

وئام وهاب، وزیر پیشین و رییس حزب توحید عربی لبنان با محمد فتحعلی، سفیر ایران در لبنان دیدار و درباره تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وئام وهاب در این دیدار با تبریک ورود سفیر جدید ایران به لبنان، به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: ایران با درایت و حکمت با این تحولات برخورد می‌کند و نقش بارزی در ثبات و استقرار منطقه دارد.

رییس حزب توحید عربی لبنان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با مجموعه کشورهای 1+5 اظهارکرد: ایران ضمن حفظ عزت و کرامت و دستیابی به حقوق کامل ملت ایران در پرونده هسته‌ای، توانسته‌ای است با مدیریت فوق‌العاده خود، کشورهای قدرتمند جهان را به سمت مذاکره و گفت‌وگو سوق دهد و به پیروزی بزرگی در این خصوص برسد.

سفیر ایران در لبنان نیز با اشاره به حساسیت شرایط کنونی منطقه بر لزوم وحدت و انسجام کشورها با یکدیگر جهت مقابله با خطر تروریسم در منطقه تاکید کرد و افزود: ایران همواره تأکید کرده است توطئه‌ای صهیونیستی درصدد تقسیم کشورهای منطقه و فتنه‌انگیزی در منطقه است.

فتحعلی با تمجید از انسجام و هماهنگی موجود در لبنان که نتیجه آن در خنثی شدن بسیاری از عملیات‌های تروریستی و تامین ثبات و امنیت لبنان متبلور شده است، ادامه داد: مهم‌ترین عامل موفقیت و رمز پیروزی در برابر توطئه‌های دشمنان حفظ و تقویت وحدت و انسجام داخلی است و ایران هم‌چون گذشته تعامل با همه گروه‌های لبنانی را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام

کد N373158