۰

دیدار رییس حزب توحید عربی لبنان با سفیر ایران

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وئام وهاب، وزیر پیشین و رییس حزب توحید عربی لبنان با محمد فتحعلی، سفیر ایران در لبنان دیدار و درباره تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وئام وهاب در این دیدار با تبریک ورود سفیر جدید ایران به لبنان، به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: ایران با درایت و حکمت با این تحولات برخورد می‌کند و نقش بارزی در ثبات و استقرار منطقه دارد.

رییس حزب توحید عربی لبنان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با مجموعه کشورهای 1+5 اظهارکرد: ایران ضمن حفظ عزت و کرامت و دستیابی به حقوق کامل ملت ایران در پرونده هسته‌ای، توانسته‌ای است با مدیریت فوق‌العاده خود، کشورهای قدرتمند جهان را به سمت مذاکره و گفت‌وگو سوق دهد و به پیروزی بزرگی در این خصوص برسد.

سفیر ایران در لبنان نیز با اشاره به حساسیت شرایط کنونی منطقه بر لزوم وحدت و انسجام کشورها با یکدیگر جهت مقابله با خطر تروریسم در منطقه تاکید کرد و افزود: ایران همواره تأکید کرده است توطئه‌ای صهیونیستی درصدد تقسیم کشورهای منطقه و فتنه‌انگیزی در منطقه است.

فتحعلی با تمجید از انسجام و هماهنگی موجود در لبنان که نتیجه آن در خنثی شدن بسیاری از عملیات‌های تروریستی و تامین ثبات و امنیت لبنان متبلور شده است، ادامه داد: مهم‌ترین عامل موفقیت و رمز پیروزی در برابر توطئه‌های دشمنان حفظ و تقویت وحدت و انسجام داخلی است و ایران هم‌چون گذشته تعامل با همه گروه‌های لبنانی را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.