4 کشته در تظاهرات "پنجشنبه خشم" در مصر

سیاسی

در اولین سالگرد برکناری مرسی، طرفداران اخوان المسلمین در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند که در خشونت‌های ناشی از آن دست کم 4 تن کشته شدند. این در حالی است که عملیات ارتش مصر در شبه جزیره سینا نیز به کشته شدن چندین شبه نظامی انجامید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، حامیان اخوان المسلمین اولین سالگرد برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری اخوانی مصر را "روز خشم" نامیده بودند و در شهرها و استان‌های مختلف این کشور به خیابان‌ها آمدند و علیه دولت دست به تظاهرات زدند.

بنا بر اعلام دولت مصر در خشونت‌های ناشی از این تظاهرات دستکم 5 تن از جمله یک پلیس کشته شدند در انفجار یک بمب نیز دو تن که ظاهرا در حال ساخت این بمب بودند کشته شدند.

در همین حال انفجار بمبی که یک قطار در استان اسکندریه را هدف قرار داده بود، باعث وارد آمدن خساراتی به این قطار شد اما به کسی در این انفجار آسیبی نرسید.

همزمان با تظاهرات طرفداران اخوان المسلمین، ارتش مصر نیز عملیاتی را در صحرای سینا انجام داد که بنا بر اعلام نیروهای دولتی، در این عملیات دستکم هشت شبه نظامی کشته و سه تن دیگر دستگیر شدند.

ارتش مصر روز پنج شنبه نیز اعلام کرد که در عملیات خود در شبه جزیره سینا موفق شده 17 تن از شبه نظامیان تحت تعقیب را از پای درآورد و چند تن دیگر از جمله چند عضو گروه "انصار بیت المقدس" را دستگیر کند.

حامیان اخوان المسلمین روز پنج شنبه را که مصادف با اولین سالگرد عزل محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر بود، را روز خشم اعلام نامیده بودند.

انتهای پیام

کد N373129