مدیر کل زندان‎های لرستان:

زندانیان جرائم غیرعمد شایسته کمک عمومی هستند

زندان,لرستان,ستاد ديه,ديه,دادگستري لرستان

مدیر کل زندان‎های لرستان از برگزاری جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد در استان خبر داد.

مدیر کل زندان‎های لرستان از برگزاری جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان، محمدعلی محمدی در نشست با دست‌اندرکاران برگزار کننده جشن گلریزان در استان گفت: مردم متمدن کشورمان در کنار انجام واجبات و عبادات الهی یاد فقرا، نیازمندان و گرفتاران هستند. زیرا جمعی از گرفتارهایی که نیازمند کمک مردم هستند، اشخاصی هستند که ما از آن‌ها به عنوان بدهکاران غیر بزهکار تعبیر می‌کنیم. که جرمی انجام نداده‌اند اما به لحاظ بدهی‌های مالی در زندان نگهداری می‌شوند.

وی افزود: هدف از برگزاری این قبیل جشن‌ها جلب کمک‌ها و مساعدت‌های مردمی برای آزادی این دسته زندانیان و بازگشت آن‌ها به آغوش خانواده‌هایشان است.

محمدی خاطرنشان کرد: آزادی جزء خصوصیات ذاتی برای بشر است و انسان بخاطر برخورداری همنوع‌هایش از این آزادی احساس شور و شعف می‌کند. به ویژه زندانیانی که مرتکب جرم و جنایتی نشده‌اند و صرفا به دلیل بدهی و مسائل مالی گرفتار شده‌اند، آزادی این قبیل از زندانیان موجب شادی همه مردم مسلمان می‌شود.

وی افزود: تعداد زیادی در زندان‎های استان نیازمند دستان پرمهر خیرین و نیکوکاران هستند تا یکبار دیگر فرصت زندگی در کنار خانواده را داشته باشند. زندانیان جرائم غیر عمد به لحاظ اینکه به صورت آگاهانه و عمدی مرتکب جرم نشده‌اند شایسته حمایت و کمک عمومی هستند.

محمدی سپس با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان در سال گذشته، ضمن مثبت توصیف کردن مجموعه اقدامات بعمل آمده خاطرنشان کرد: امسال نیز مردم نیکوکار لرستان با حضور پررنگ در این مراسم معنوی زمینه آزادی این زندانیان را فراهم آورند.

انتهای پیام

کد N373091