4 شرط رهبری برای توبه موسوی و کروبی

میر حسین موسوی, مهدی کروبی

جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پایداری گفت: اگر فتنه‌گران مرز خود را با دشمن مشخص کرده، تهمت‌های زده شده به نظام جمهوری اسلامی را پس بگیرند، خسارت‌های وارده را جبران کنند و به‌خاطر جرایمی که مرتکب شده‌اند آماده مجازات باشند، می‌توانند به بدنه ملت بازگردند.

توس: نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش استان با انتصاباتی که در آن انجام شده در حال تبدیل شدن به باشگاه‌های سیاسی هستند.

جواد کریمی قدوسی ظهر امروز در نشست خبری که در مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از مسائل پیش آمده در دوران جمهوری اسلامی که از ابعاد وسیعی برخوردار بود و بعد از حادثه جنگ تحمیلی بخشی از وقت نظام را به خود اختصاص داد موضوع طرح براندازی جمهوری اسلامی بود.

وی تصریح کرد: این موضوع از طریق چالش‌های داخلی به دست فرماندهان سیاسی شناخته شده و مدیران اجرایی و با سابقه طراز اول که بعضی از آنها رئیس‌جمهور، رئیس مجلس، نخست وزیر، نماینده مجلس، وزیر، معاون وزیر و استاندار بودند عملیاتی شد.

وی به سخن مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: رهبر انقلاب در این خصوص می‌فرمایند: «برخی اوقات نتیجه غفلت خیانت است و برخی نادانسته وارد فتنه‌ای شدند که در نهایت می‌خواست به براندازی نظام بدل شود».

قدوسی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری چهار شرط را برای توبه کردن فتنه‌گران عنوان کرده‌اند، تصریح کرد: حضرت آقا فرموده‌اند: اگر فتنه‌گران مرز خود را با دشمن مشخص کرده، تهمت‌های زده شده به نظام جمهوری اسلامی را پس بگیرند، خسارت‌های وارده را جبران کنند و به خاطر جرایمی که مرتکب شده‌اند آماده مجازات باشند، می‌توانند به بدنه ملت بازگردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی سخنان مقام معظم رهبری را حکم حکومتی دانست و تأکید کرد: باید در تمامی انتصابات این احکام رعایت شود،.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به درخواست علی مطهری از مقام معظم رهبری مبنی بر رفع حصر سران فتنه اشاره کرد و افزود: زمانی که آقای مطهری به مقام معظم رهبری می‌گوید :«سران فتنه را یا محاکمه کنید و یا آزاد کنید»، رهبر انقلاب می‌فرمایند: «با بصیرت می‌توان مسائل را فهمید، پدر شما را کسانی شهید کردند که خودشان را در جایگاه حق می‌دیدند، در فتنه ۸۸ عده‌ای خود را در جای حق دیدند و انقلابی می‌پنداشتند، اگر زمان حضرت امام این اتفاقات می‌افتاد امام قطعا برخوردی قاطع با آنها می‌کردند، اما به خاطر مسائلی نظام اسلامی در برابر این افراد رأفت نشان داد، اگر دادگاهی تشکیل شود، دادگاه حکمی می‌دهد که تحملش برای شما سخت است».

کریمی در خصوص مسائل استان خراسان رضوی، ابراز کرد: بعد از انتصاب آقای رشیدیان به سمت استاندار خراسان رضوی، ایشان درمحل مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس حاضر شد و ضمن ارائه اطلاعات در مورد خود، مهمترین ویژگی خود را دفاع از ولایت عنوان کردند.

وی ادامه داد: من در آن جلسه ضمن اعلام حمایت از ایشان گفتم: شما در زمانی که مدیرکل اطلاعات استان بودید دیدید که در آن زمان چه طور نیروهای ارزشی در وسط میدان مبارزه بودند، اکنون همان نیروهای ارزشی با قدرتی چند برابر در دفاع از انقلاب و ارزش‌ها حاضر هستند، و شما به خوبی جریان‌های افراطی و برانداز استان را می‌شناسید و نباید این افراد در استان مسئولیتی داشته باشند.

کریمی با انتقاد از اینکه جهاد دانشگاهی مشهد و آموزش و پرورش استان در حال تبدیل شدن به باشگاه سیاسی هستند، تأکید کرد: بنده در خصوص جهاد دانشگاهی چندین صفحه سند و مدرک ارائه خواهم کرد.

وی در پایان مدعی شد: جهاد دانشگاهی در اقدام اخیر خود فردی معلوم‌الحال را از خارج به مشهد آوردند و برایش کرسی آزاداندیشی گذاشتند. استاندار نباید از افرادی استفاده کند که علیه نظام و انقلاب مواضع داشته باشند.
کد N372908