هشدار آمریکا در باره احتمال حمله تروریستی در الجزایر

تروریست,آمریکا

تهران- ایرنا- سفارتخانه آمریکا در الجزیره از کارکنان خود خواست که از اقامت در هتل های تحت مالکیت یا مدیریت شرکت های آمریکایی در الجزایر، خودداری کنند.

به گزارش شبکه خبری ˈاسکای نیوزˈ، این هشدار در پی دریافت اطلاعاتی در باره حمله احتمالی یک گروه تروریستی به چنین مکان هایی صادر شد.

سفارتخانه آمریکا در الجزایر طی بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی آن منتشر شد به کارکنان خود در باره اقامت در این هتل ها در روز چهارم ژوییه (13 تیر ) سالروز استقلال این کشور و هم چنین سالگرد استقلال الجزایر در تاریخ پنجم ماه جاری میلادی ( 14 تیر )هشدار داد.

در همین حال به گفته مقام های آمریکا، شرکت های هواپیمایی که دارای پروازهای مستقیم از کشورهای خارج به آمریکا هستند، پس از دریافت گزارش هایی در باره تهدیدهای امنیتی، بازرسی ها و مراقبت های امنیتی از تلفن های همراه و کفش های مسافران را تشدید کرده اند.

هر چند طی چند سال گذشته در الجزایر حمله گسترده تروریستی رخ نداده است، اما افراد مسلح در ماه آوریل گذشته دستکم 14 نظامی این کشور را در تهاجمی در شرق الجزیره به قتل رساندند.

با وجود فروکش کردن اعمال خشونت بار در الجزایر از هنگام پایان نبرد نیروهای دولتی با گروه های مسلح در دهه 90، اما هنوز گروه موسوم به سازمان القاعده در مغرب اسلامی و دیگر گروه های تروریستی به فعالیت به ویژه در بخش های دورافتاده جنوبی این کشور ادامه می دهند.

خاورم**1486**7074**1446
کد N372884