• ۱۲بازدید
امیرعبداللهیان:

بارزانی در قبال تحولات سوریه خویشتنداری کند

سیاست خارجی

جربا شخصیتی ضعیف است و دیدارش با گروهک منافقین ماهیت وی را نشان داد. مواضع وی در سوریه نه تنها هیچ کمکی به مردم سوریه نکرد بلکه زمینه را برای مداخله بیشتر گروه‌های تروریستی هموار کرده است.

معاون وزیر امور خارجه گفت: رفتار سیاسی مسعود بارزانی در دیدار با احمد جربا سوال‌برانگیز و به‌ دور از شناخت مثبتی است که در ایشان سراغ داریم.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در واکنش به دیدار احمد جربا با مسعود بارزانی، اظهار کرد: رفتار سیاسی آقای بارزانی که شخصیتی برجسته در عراق به شمار می‌رود سوال‌برانگیز و به دور از شناخت مثبتی است که در ایشان سراغ داریم.

وی افزود: جربا در شرایطی که با مریم رجبی سرکرده گروهک فروپاشیده منافقین دیدار می‌کند اکنون با آقای بارزانی دیدار کرده‌اند. ما این رفتار سیاسی را زیبنده نمی‌دانیم.

وی ادامه داد: جربا شخصیتی ضعیف است و دیدارش با گروهک منافقین ماهیت وی را نشان داد. مواضع وی در سوریه نه تنها هیچ کمکی به مردم سوریه نکرد بلکه زمینه را برای مداخله بیشتر گروه‌های تروریستی هموار کرده است.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه روابط ما با اکراد عراق تاریخی و برادرانه است، گفت: برادرمان آقای بارزانی را به خویشتنداری، اجتناب از اقدامات شتابزده در قبال سوریه و تمرکز بر مبارزه با تروریسم و وحدت ملی عراق در چارچوب قانون اساسی این کشور دعوت می‌کنیم.

کد N372697

وبگردی