جنتی: هاشمی بنیانگذار اعتدال است

اعتدال,وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

تهران- ایرنا- ˈعلی جنتیˈ وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار اعتدال است و روحانی نیز به تفکر وی نزدیک است اما ادامه دهنده راه هاشمی نیست.

به گزارش ایرنا، جنتی عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری همایش «ما دل آرامیم» حزب مردم سالاری، در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: «آیا روحانی ادامه دهنده راه هاشمی است؟» گفت: نمی توان گفت روحانی ادامه دهنده راه هاشمی است، اما به تفکر ایشان نزدیک است.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا مکتب اعتدال از نیاوران آغاز شده است؟»، اظهارداشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی آغازگر اعتدال بوده است. اعتدال از سال 68 آغاز شد و همواره شعار آیت الله هاشمی اعتدال بوده است، بدون آنکه رسما این موضوع را اعلام کرده باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هاشمی با شعار اعتدال می گفت نه به راست و نه به چپ گرایش دارم.

جنتی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا شعار هاشمی، شعار کارگزاران نبوده است؟»، گفت: این شعار، شعار کارگزاران نبوده، بلکه عده ای از طرفداران هاشمی شعار او را سرلوحه خود قرار دادند.

خبرنگار دیگری در باره تغییر یا عدم تغییر سیاست دولت در جلوگیری از فیلترینگ پرسید.

وزیر ارشاد پاسخ داد: با تلاش هایی که دولت انجام داد، جلوی فیلترینگ واتس آپ را گرفت و تا آنجا که از دستش برآید درباره سایر شبکه ها نیز کار می کند.

وی در باره احتمال برخورد با یکی از بازیگران معروف سینما گفت: اگر او خطایی کرده باشد، کارش قابل دفاع نیست، اما باید دید آیا این بازیگر عامدانه دچار خطا شده یا خیر؟

شبس**9136**1058**9241 ** 1551
کد N372677