معاون وزارت خارجه: ترکیبی که آمریکا فرستاده یعنی اوباما نمی‌خواهد مذاکرات شکست بخورد

ایسنا نوشت:

معاون امور کنسولی وزارت امور خارجه گفت: ترکیب تیم مذاکره‌کننده آمریکا نشان نمی‌دهد که آن‌ها بخواهند مذاکرات به نتیجه نرسد.

حسن قشقاوی در حاشیه همایش «دل‌آرامیم» که توسط حزب مردم‌سالاری در هتل المپیک برگزار شد،‌ در پاسخ به این مطلب که «برخی معتقدند غرب به‌دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات در این دور نیست»، اظهار کرد: ترکیب تیم مذاکره کننده آمریکا از این مساله نشان ندارد و فکر نمی‌کنم با این هیات بلندپایه‌ای که آمریکا برای مذاکرات فرستاده است، اوباما بخواهد که مذاکرات شکست بخورد.

وی افزود: مذاکرات هم‌اکنون در جریان است و ۲۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت و معقول نیست که ما اکنون یک ارزیابی زودهنگام از به نتیجه رسیدن یا نرسیدن آن داشته باشیم. ما مایلیم و امیدواریم که در چارچوب حفظ منافع ملی این مذاکرات به توفیق دست پیدا کند. طرف مقابل نیز اگر زیاد‌ه‌خواهی نداشته باشد و نسبت به واقعیات عمیق‌تر نگاه کند، آرزومندیم که مذاکرات در همین مرحله به نتیجه برسد.

وی در پاسخ به مطلبی مبنی‌بر «امکان تمدید این دور از مذاکرات» نیز گفت: در ظرف مذاکرات ژنو این تمدید پیش‌بینی شده است و چارچوب یک‌ساله برای آن درنظرگرفته شده، اما تلاش‌ها بر این است که در همین مرحله مذاکرات به نتیجه برسد.

 

23503

کد N372619