تحلیل رادیو صدای روسیه از ششمین دور مذاکرات وین

ايران,انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,روسيه,هسته‌‌يي,مذاكرات وين

رادیو صدای روسیه به نقل از برخی دیپلمات‌های غربی نوشت: در صورتی ممکن است مذاکرات بعد از 20 جولای ادامه یابد که طرفین به دستیابی توافق نزدیک باشند.

رادیو صدای روسیه به نقل از برخی دیپلمات‌های غربی نوشت: در صورتی ممکن است مذاکرات بعد از 20 جولای ادامه یابد که طرفین به دستیابی توافق نزدیک باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رادیو صدای روسیه در تحلیلی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در وین، نوشت: بعد از دیدارهای غیررسمی، اعضای ایران و 1+5 در روز چهارشنبه امروز مذاکرات رسمی برگزار می‌شود. کمتر از سه ماه برای تلاش برای پایان دادن به مساله هسته‌ای ایران وجود دارد که در این‌باره دیپلمات‌های غربی اعلام می‌کنند که ممکن است مذاکرات بیشتری نیاز باشد.

به ادعای این پایگاه خبری، حضور ویلیام برنز دیپلمات آمریکایی در این دور از مذاکرات می‌تواند نشان از احتمال مذاکرات دوجانبه میان دیپلمات‌های طرفین (ایران و ‌آمریکا) در حاشیه مذاکرات وین باشد.

برنز تاکنون دو بار در مذاکرات یکی در ژنو و دیگری در وین حضور داشته است.

در دور پیشین مذاکرات احتمال همکاری ایران و آمریکا برای ثبات‌سازی در عراق مطرح شد.

به نوشته رادیوی صدای روسیه، بسیاری از تحلیلگران و دیپلمات‌ها نسبت به دستیابی به توافق در 20 جولای خوشبین هستند.

مقامات غربی اعلام می‌کنند پیشرفت کمی در چند دور مذاکرات گذشته حاصل شده است اما هر دو طرف بر این باورند که هدف‌شان در این مذاکرات دستیابی به توافق در زمان مقرر است.

همچنین برخی دیپلمات‌های غربی که در این مذاکرات حضور دارند اعلام می‌کنند در صورتی ممکن است مذاکرات بعد از 20 جولای ادامه یابد که طرفین به دستیابی توافق نزدیک باشند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات ایران و 1+5 از روز گذشته در وین آغاز شده است که ممکن است این مذاکرات تا 20 جولای ادامه یابد.

انتهای پیام

کد N372381