بمباران مناطق شرق اوکراین 23 کشته به جای گذاشت

بمباران هوایی,مناطق شرق

مسکو- ایرنا - یک رسانه روسی از بمباران هوایی مناطق جنوب و شرق اوکراین توسط هواپیماهای این کشور خبر داد و اعلام کرد که در اثر این حملات دستکم 23 نفر کشته و شماری نیز مجروح شدند.

کانال تلویزیونی روسیه 24 روز پنجشنبه در گزارشی از مناطق «لوهانسک» و «دونتسک» اعلام کرد: نیروهای اوکراینی مناطق «کراماتورسک» و «اسلاویانسک» و چندین بخش واقع در حومه این شهرها را بمباران کردند.

گزارش رسانه روسی حاکی است: در اثر بمباران «اسلاویانسک» چند ساختمان مسکونی آسیب دید. همچنین در حملات هوایی در منطقه «دونتسک» در مجموع چهار غیرنظامی کشته شدند.

در منطقه «لوهانسک» نیز که مانند «دونتسک» حدود دو ماه پیش به طور یک جانبه از اوکراین اعلام استقلال کرد، عملیات نیروهای دولتی اوکراینی و درگیری های آنها با شبه نظامیان ادامه دارد.

در حال حاضر زد و خوردها میان نیروهای دو طرف در بخش متالیست منطقه لوهانسک جریان دارد.

به گزارش رسانه های روسی، هواپیماهای اوکراینی در 24 ساعت اخیر در چند نوبت منطقه لوگانشینه را در لوهانسک بمباران کردند که دستکم 10 نفر از غیرنظامیان کشته شدند.

منطقه استارایا کاندراشوفکا در 20 کیلومتری لوهانسک مرکز جمهوری خودخوانده لوهانسک نیز شب گذشته بمباران هوایی شد که در اثر آن 9 غیرنظامی کشته شدند.

در گزارش رسانه روسی با اشاره به آمار رسمی جمهوری خودخوانده دونتسک از کشته شدن بیش از 160 غیرنظامی در دو ماه و نیم اخیر در جریان حملات نیروهای اوکراینی خبر داده شده است.

نیروهای دولتی اوکراین با پایان آتش بس از روز اول ماه ژوییه جاری به دستور پتر پوروشنکو رییس جمهوری اوکراین حملات در همه جبهه ها را پس از آرامش نسبی یک هفته ای از سر گرفتند.

اروپام/2242**518**1545
کد N372296