سران کشورهای عضو ناتو در ولز انگلیس گردهم می آیند

اسپانیا,شرق اروپا

مادرید- ایرنا -ژنرالˈفیلیپ بریدلاوˈرییس آمریکایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در اروپا با اشاره به اینکه اسپانیا یکی از متحدان اصلی این سازمان بوده و همواره به درخواست ها پاسخ مثبت داده است،گفت:سران کشورهای عضو ناتو سپتامبر (شهریور ماه) در ولز انگلیس گردهم می آیند.

به گزارش خبرگزاری ˈافهˈ اسپانیا، این مقام ناتو عصر روز چهارشنبه در دیدار با ˈپدرو مورنسˈ وزیر دفاع اسپانیا در مادرید اعلام کرد: ناتو برای بررسی وضعیت تنش های آشکار در شرق اروپا و ساختار این سازمان در روز های 4 و 5 سپتامبر (13 و 14 شهریور ) در ولز نشست برگزار می کند.

وی گفت: ناتو در مهم ترین لحظات برای آینده اروپا از زمان جنگ سرد قرار دارد و درهای یک الگوی جدید برای امنیت اروپا باز شده است .

ژنرال آمریکایی در مورد سرنگونی اخیر یک فروند هواپیمای نظامی ناتو در اوکراین گفت : این اقدام توسط روسیه صورت گرفته ،اما هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد هرچند که می دانیم که روس ها در حال حمل موشک های زمین به هوا در منطقه شرقی اوکراین هستند.

وزیر دفاع اسپانیا نیز گفت: درپی بروز بحران های اوکراین ، سوریه و عراق و ادامه جنگ در این کشورها ، ناتو می بایست مسوولیت ها و وظایف خود در قبال اینگونه بحران ها را مشخص کند.

اروپام **1234**5981
کد N372277