"بمب‌های شبح" آمریکا را به افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه‌ها واداشت

دولت آمریکا اعلام کرد که تدابیر امنیت در برخی فرودگاه‌ها در اروپا، آفریقا و خاورمیانه که پروازهای مستقیم به سوی این کشور دارند را افزایش می‌دهد. این اقدام برای جلوگیری از انتقال "بمب‌های شبح" انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت خبری لوپوئن، دولت آمریکا اعلام کرد که افزایش تدابیر امنیتی به دلیل دریافت اطلاعاتی درباره روش‌های جدید تروریست‌ها برای گمراه کردن سیستم‌های بازرسی در فرودگاه‌ها اتخاذ شده است.

جه جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا، بدون نام بردن کشورهایی که این فرودگاه‌ها در آنها قرار دارند گفت: تدابیر جدید امنیتی در روزهای آینده بکار گرفته خواهند شد.

با این حال یک مسئول آمریکایی در این وزارتخانه به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده که این فرودگاه‌ها در اروپا، آفریقا و خاورمیانه قرار دارند.

به نوشته‌ روزنامه گاردین، وزیر حمل و نقل انگلیس، چهارشنبه بعد از ظهر بیان کرده بود که پس از تذکراتی که از سوی مسئولان آمریکایی ابلاغ شده بود، لندن اقدامات امنیتی را در فرودگاه‌های خود افزایش خواهد داد.

این اقدام دولت آمریکا بخاطر بی‌ثباتی‌های خاورمیانه و دادگاهی‌شدن متهم ردیف اول حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی، پایتخت لیبی است. منافع آمریکا همچنین توسط تهدیدات جدید گروه تروریستی داعش و هرج و مرج عراق به خطر افتاده‌اند.

در ماه‌های اخیر، کارشناسان آمریکایی در زمینه مبارزه با تروریسم اعلام کردند که امکان دارد افراط گرایان ستراتژی‌های جدیدی برای دور زدن ایست‌های بازرسی در فرودگاه‌ها بکار گیرند که یکی از آن‌ها ساخت بمب‌های غیرقابل ردیابی یا به اصطلاح "بمب‌های شبح" است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه، اعلام کرد که پاسپورت اروپایی‌هایی که برای جنگیدن به سوریه و عراق سفر کرده‌اند به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا بدون ویزا بتوانند وارد آمریکا شوند که این تهدیدی برای کشور است.

تهدید اروپایی‌های با تمایلات افراطی از زمانی بیشتر احساس شد که یک فرانسوی الجزایری تبار که به مدت یک سال برای جنگیدن به سوریه رفته بود، در تاریخ 24 مه و پس از بازگشت چهار نفر را در موزه یهودی بروکسل به قتل رساند.

انتهای پیام

کد N372246