رسالت در یک نگاه

مطبوعات,رسالت

تهران - ایرنا - شماره روز پنجشنبه روزنامه رسالت به عنوان های «خیالبافی ها مسیر مذاکرات را منحرف می کند» و «اولویت دولت خروج از رکود بی سابقه است» پرداخت.

خیالبافی ها مسیر مذاکرات را منحرف می کند، تیتر نخست این روزنامه است. مذاکرات هسته ای حساس و سرنوشت ساز وین 6 میان ایران و اعضای 1+5 آغاز شده است. حساس بودن مذاکرات وین 6 بر هیچ کس پوشیده نیست. در این میان دو احتمال بیشتر متصور نخواهد بود: یکی توافق نهایی و دیگری عدم توافق نهایی و تمدید مذاکرات با چاشنی شکاف و چندگانگی. در صورتی که غرب در مذاکرات وین 6 نخواهد حقوق حقه ملت ایران را به رسمیت بشناسد، عملا شکست دیپلماتیک سختی به ضرر اعضای 1+5 رقم خواهد خورد. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران با اقتداری مثال زدنی به فعالیتهای هسته ای خود ادامه می دهد. شانتازتبلیغاتی اخیر جان کری در روزنامه واشنگتن پست با مقاله محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پاسخ داده شده است. وزیر خارجه کشورمان در مقاله ای با بیان اینکه امروز فرصت منحصر به فردی در مذاکرات با 1+5 داریم ولی متاسفانه هنوز خیالبافی در برخی از طرف های مقابل وجود دارد، از آنها خواست از این خیالبافی ها دست بردارند.

روزنامه رسالت با بازتاب عنوان اولویت دولت خروج از رکود بی سابقه است، نوشت: حسن روحانی در نشست با استانداران سراسر کشور خاطر نشان کرد که با توجه به اولویت مهم دولت در سال 93 یعنی رونق اقتصادی و خروج از رکود تورمی که میزان آن در تاریخ کشور بی سابقه است، افزایش سرمایه گذاری و جلب مشارکت سرمایه گذاران اهمیت مضاعفی دارد. روحانی، رشد منفی سال های 91 و 92 را شایسته جامعه ایران ندانست و تاکید کرد: امروز خبرهای موجود از صنعت خودرو سازی، پتروشیمی، فولاد، لوازم خانگی و نفت و گاز حاکی از رشد این تولیدات و نوید بخش خروج از رکود است و استانداران باید همه تلاش خود را برای رونق اقتصادی و رشد اشتغال به کار گیرند.

تروریست های داعش 480 زندانی را در موصل اعدام کردند، تیتر دیگر این روزنامه است. دفتر حقوق بشر در بصره اعلام کرد تروریست های داعش 480 نفر از زندانیان زندان بادوش در استان نینوا را اعدام کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المسله، در این خبر آمده است: این زندانیان به دلایل مختلفی در زندان بوده اند.

روزنامه رسالت با بررسی موضوع انهدام هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 جنایات ذاتی آمریکا را نشان داد، نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: انهدام هواپیمای ایرباس ایران در سال 67 جنایات ذاتی آمریکایی ها را نشان داد. اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سالگرد انهدام هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 توسط ناو جنگی آمریکایی در آسمان خلیج فارس اظهار داشت که در این اقدام هولناک نیروی دریایی ارتش آمریکا هیچ یک از مسافران زنده نماندند و تک تک آنها به شهادت رسیدند و در حالی این اتفاق افتاد که آمریکایی ها مدعی بودند تمام ترددهای منطقه را با امکانات ماهواره ای و غیره زیر نظر دارند. وی با بیان اینکه مسیر هواپیمای مسافربری ایران کاملا مشخص و از قبل پرواز آن اعلام شده بود، افزود: تشخیص ندادن آنها از مسافربری بودن هواپیمای جمهوری اسلامی ایران دروغ بسیار آشکار و محض بود.

**2002**
کد N372008