امیرعبداللهیان:

استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه پیامدهای جهانی خواهد داشت

ايران,عراق,سوريه,تروريسم

بری رابینسون معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایرلند که به تهران سفر کرده است با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تشریح تحولات منطقه و سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران درباره این تحولات، بحران در سوریه و عراق و رشد افراط گرایی در این منطقه را ناشی از سیاست‌های غلط برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه‌ای دانست که زبان‌های فراوانی را بر امنیت منطقه و جهان وارد کرده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان رویکرد برخی کشورها در استفاده ابزاری از افراط گرایی و تروریسم برای تغییر نظام‌های سیاسی را فاجعه‌ای بزرگ و عاملی برای بی‌ثباتی در منطقه و جهان برشمرد و با تاکید بر این‌که «این پدیده محدود به منطقه نخواهد شد و پیامدهای جهانی خواهد داشت» بر ضرورت اقدام جدی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

بری رابینسون نیز با اشاره به تحولات عراق، رشد افراط گرایی و تروریسم در منطقه را یک نگرانی مشترک دانست و با اشاره به تجربه تلخ تروریسم در کشورش، بر ضرورت مقابله با این تهدید تاکید کرد و سیاست اتحادیه اروپا را مقابله جدی با تروریسم و افراط گرایی دانست.

معاون سیاسی وزرات امور خارجه ایرلند با اعلام حمایت از راه حل سیاسی در سوریه و مخالفت با ارسال سلاح به این کشور، بر مبارزه با تروریسم و حمایت از روند دموکراتیک در عراق تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N371944