بیش از 70 زخمی ماحصل سلسله حملات جدید اسرائیل به غزه و درگیری‌ها در قدس

سیاسی

در سلسله حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی ساعات اولیه صبح امروز (پنج‌شنبه) به غزه 11فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت در دولت برکنار شده فلسطین، اعلام کرد که در سلسله حملات هوایی جدید جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مقرهای گروه‌های مقاومت 11 تن زخمی شدند که در میان آنها تعدادی حالشان وخیم است.

وی تصریح کرد: در بین زخمی شده‌ها یک زن مسن و یک دختر جوان از شهرک بیت لاهیا، وجود دارند.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد، جنگنده‌های اسرائیلی همچنان در حریم هوایی غزه پرواز می‌کنند.

رژیم صهیونیستی طی دو روز گذشته، مناطقی از غزه از جمله پایگاه‌های جنبش جهاد اسلامی و حماس را هدف قرار داده است.

این در حالی است که حماس تظاهرات گسترده‌ای را در غزه در محکومیت تهدیدات اسرائیل به جنگی جدید علیه غزه و اعلام همبستگی با ساکنان کرانه باختری برگزار کرد.

حماس نسبت به پیامدهای هرگونه عملیات نظامی علیه نوار غزه هشدار داد.

از سوی دیگر منابع پزشکی فلسطینی اعلام کردند که در درگیری‌های ساکنان قدس با نیروهای اشغالگر بیش از 60 فلسطینی دچار جراحت‌های مختلف شدند.

این درگیری‌ها در پی شهادت محمد ابو خضیر، جوان فلسطینی بود که بعد از ربوده شدنش در روز چهارشنبه به دست سه شهرک‌نشین کشته شد.

فرمانده میدانی هلال احمر فلسطین، اعلام کرد که 55 فلسطینی زخمی شدند که سه تن آنها به ضرب گلوله و بقیه جراحت‌ها بر اثر اصابت گلوله‌های پلاستیکی و بمب‌های صوتی بوده است.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد، نیروهای اسرائیلی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در چند منطقه از شهر قدس از گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.

ساکنان منطقه شعفاط در قدس، زادگاه ابوخضیر، در محکومیت کشته شدن وی تجمع کردند و این تجمع موجب درگیری‌های شدید بین نیروهای اشغالگر و شهروندان این منطقه شد به طوری که ارتش اسرائیل، ورودی‌های منطقه شعفاط و تمامی مسیرهای منتهی به قدس را بست.

انتهای پیام

کد N371880