تشدید عملیات امنیت پیش دستانه در لبنان/ بازداشت تبعه عربستانی

امنیت پیش دستانه,تبعه سعودی

بیروت – ایرنا – ارتش و نیروهای امنیتی لبنان برای مقابله با انتحاری ها که گروه های تروریستی تکفیری بویژه داعش آنها را روانه لبنان کرده اند، عملیات امنیت پیش دستانه را تشدید وعصر دیروز(چهارشنبه) و یک تبعه عربستان سعودی و یک تبعه اردنی را در بیروت بازداشت کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رسانه های لبنانی افزودند: نیروهای امنیتی ارتش لبنان شامگاه چهارشنبه در عملیاتی ضربتی در خیابان عفیف الطیبی و مناطق دیگر بخش « الطریق الجدیده» بیروت یک تبعه عربستان سعودی را به همراه یک زن که دارای تابعیت کشور اردن است ، بازداشت کردند.

این دو تبعه عربستانی و اردنی عضو گروه های تروریستی تکفیری بوده و گفته می شود قصد اجرای اقدامات تروریستی بویژه در پایتخت لبنان را داشته اند.

ژنرال « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان اعلام کرد که این عملیات ضربتی نیروهای امنیتی ارتش در الطریق الجدیده در چارچوب برنامه امنیت پیش دستانه برای کشف و انهدام باندهای تروریستی صورت گرفته است.

نیروهای امنیتی ارتش لبنان بعداز چند هفته تعقیب و مراقبت این دو تبعه عربستان و اردن را به همراه یک خودرو بازداشت کردند.

روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از منابعی نوشت که این تبعه عربستان سعودی با چند عملیات تروریستی اخیر در لبنان ارتباط داشته است.

براساس گزارش منابع امنیتی، زن اردنی بازداشت شده از یک سال قبل در بخش الطریق الجدیده بیروت آپارتمانی اجاره کرده و در آن سکونت داشته است و حدود 6 ماه قبل نیز تبعه عربستان سعودی به وی ملحق می شود.

این زن اردنی ، تبعه عربستانی را برادر خود معرفی می کرده است.

یک باند تروریستی تکفیری داعشی که دو تبعه عربستان سعودی عضو آن بودند اخیرا درعملیات ضربتی و پیش دستانه نیروهای امنیت عمومی لبنان درهتل «دوروی» منطقه الروشه بیروت و چند متری سفارت عربستان منهدم شد و در جریان این عملیات یک تبعه سعودی با منفجر کردن کمربند انفجاری به هلاکت رسید و یک تبعه دیگر سعودی بازداشت شد.

برای پیگیری حضور داعشی های عربستانی در لبنان ، یک هیات امنیتی اطلاعاتی سعودی به بیروت آمده و شاهزاده « محمد بن نایف» وزیر کشور عربستان سعودی نیز شخصا به پرونده ورود کرده و در تماس با مقامات لبنانی از جمله « نهاد المشنوق» همتای لبنانی خود روند تحقیقات از عربستانی های بازداشت شده را پیگیری می کند.

خاورم ** 1324
کد N371874