در دیدار معاون سیاسی وزیر خارجه ایرلند؛

امیرعبداللهیان:بحران سوریه و عراق ناشی از سیاست غلط برخی کشورهای منطقه است

ایرلند,عراق سوریه

تهران- ایرنا- معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان بحران در سوریه و عراق و رشد افراط گرایی در این منطقه را ناشی از سیاست های غلط برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای دانست.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان این مطلب را روز چهارشنبه در دیدار «بری رابینسون» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایرلند بیان کرد که برای گفت وگو پیرامون مسائل دوجانبه و منطقه ای به تهران سفر کرده است.

وی در این دیدار ضمن تشریح تحولات منطقه و سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال این تحولات، تاکید کرد که سیاست اشتباه برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه، زیان های فراوانی بر امنیت منطقه و جهان وارد کرده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان رویکرد برخی کشورها در استفاده ابزاری از افراط گرایی و تروریسم برای تغییر نظام های سیاسی را فاجعه ای بزرگ و عاملی برای بی ثباتی در منطقه و جهان برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه این پدیده محدود به منطقه نخواهد شد و پیامدهای جهانی خواهد داشت، بر ضرورت اقدام جدی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

بری رابینسون نیز در این دیدار با اشاره به تحولات عراق، رشد افراط گرایی و تروریسم در منطقه را یک نگرانی مشترک دانست.

وی با یادآوری تجربه تلخ تروریسم در کشورش، بر ضرورت مقابله با این تهدید تاکید کرد و سیاست اتحادیه اروپا را مقابله جدی با تروریسم و افراط گرایی دانست.

معاون سیاسی وزرات امور خارجه ایرلند با اعلام حمایت از راه حل سیاسی در سوریه و مخالفت با ارسال سلاح به این کشور، مبارزه با تروریسم و حمایت از روند دموکراتیک در عراق را مورد تاکید قرار داد.

شبد** 2023
کد N371796