دیلی تلگراف بررسی کرد:

آثار و نتایج شکست احتمالی مذاکرات ایران و 1+5

ایران در جهان

تحلیلگر روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در گزارشی با اشاره به مواضع طرفین از وخیم تر شدن اوضاع در صورت دست نیافتن ایران و غرب به توافق هسته ای خبر داد.

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف چاپ انگلیس، در تحلیلی به مناست آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در وین با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی و ایرانی نوشت اظهارات دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با روزنامه لومند اشاره کرده که خطاب به غزبی ها گفته است: زمان حساس مذاکرات فرا رسیده است و من از آنها می خواهم که اجازه ندهند مذاکرات از مسیر خود خارج شود.

همچنین به اظهارات جان کری وزیر خارجه آمریکا در روزنامه واشنگتن پست اشاره شده است که گفته این مذاکرات فرصت هایی را برای ایران به وجود آورده است و حال تصمیم با خود ایرانی ها است که بخواهند از آن استفاده کنند.

در ادامه نویسنده با اشاره به احتمال دست نیافتن طرفین به توافق هسته ای تا 20 جولای اشاره کرده و می نویسد در این صورت وضعیت هم برای ایران و هم غرب بحرانی‌تر می‌شود.

نویسنده از دلایل بحرانی تر شدن اوضاع برای طرف ایرانی و غربی در صورت شکست مذاکرات هسته ای را اینگونه بیان می دارد:  ایران از یک سو به‌خاطر تحریم‌ها و داد و ستد کم دچار مشکل است و از سوی دیگر قدرت‌های غربی نیز در صورت شکست در حل مسالمت‌آمیز برنامه‌های هسته‌ای ایران با افزایش ناامنی که هم اکنون از عراق تا سوریه را در برگرفته است، مواجه خواهند شد.

به نوشته دیلی تلگراف، در عین حال واشنگتن در تلاش است تا اختلافات دو طرف در مذاکرات را کاهش دهد.