رئیس مرکز بین‌المللی اسلامی مسلمان:

مسلمانان نگران وضعیت آیت‌الله النمر هستند

عربستان

رئیس مرکز بین‌المللی اسلامی مسلمان، با تأکید بر لزوم وحدت هرچه بیشتر میان شیعیان و اهالی سنت منطقه، از مقامات عربستان خواستار آزادی آیت‌الله النمر شد.

حسن الله‌وردی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به اعدام نشدن آیت‌الله النمر در هفته جاری اظهار کرد: یقین داریم که مقامات عربستان با گذشتن از اعدام آیت‌الله النمر به این نتیجه رسیده‌اند که ایشان عالمی بزرگ و برادر آنهاست.

وی با اشاره به میزان طرفداران آیت‌الله النمر در میان شیعیان و اهالی سنت کشورهای ایران و سوریه، اظهار کرد: همگان نگران وضعیت آیت‌الله هستند. از همه علما و مقامات کشورهای عربستان، قطر، بحرین، عمان و امارات عاجزانه درخواست می‌کنیم که در جهت آزادی آیت‌الله النمر اقدامات لازم انجام دهند.

رئیس مرکز بین‌المللی اسلامی مسلمان در ادامه، به وضعیت جسمی آیت‌الله النمر و مجروحیت وی اشاره کرد و گفت: چنانچه نیاز باشد با هماهنگی با شورای هماهنگی سازمان همکاری‌های اسلامی و وزارت خارجه حاضر هستیم از طرف برخی خبرگزاری‌ها به ملاقات ایشان برویم.

الله‌وردی‌نژاد با تأکید بر لزوم وحدت هرچه بیشتر شیعیان و اهالی سنت در شرایط فعلی منطقه، تصریح کرد: من ایمان دارم تشیع و تسنع با یکدیگر برابر و برادرند و آن کسی که از اختلافات میان این دو نهایت استفاده را می‌برد رژیم غاصب صهیونیستی و غرب است.

این فعال سیاسی در پایان ضمن اعلام درخواست آزادی آیت‌الله النمر از مقامات عربستان صعودی، گفت: این اقدام که از سوی مقامات عربستان و در راستای اعدام نشدن آیت‌الله النمر صورت نگرفت، اقدامی قابل تحسین و ستایش است اما از مقامات این کشور درخواست داریم که با توجه به نگرانی‌ها و فریادهای مسلمین جهان شرایط آزادی ایشان را فراهم کند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله النمر دو سال پیش از سوی مقامات امنیتی عربستان سعودی بازداشت شد و در این مدت سیاه چاله‌ای نگهداری می‌شد. وی قرار بود دوشنبه هفته جاری اعدام شود که این اقدام با واکنش شدید مسلمانان عربستان و کشورهای مسلمان دیگر مواجه شد و مقامات عربستان مجبور به عقب‌نشینی آیت‌الله النمر کرد.

انتهای پیام

کد N371505