کوثری در گفتگو با مهر:

انهدام هواپیمای مسافری ایران در سال 67 جنایات ذاتی آمریکا را نشان داد

سیاست خارجی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سالگرد انهدام هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 توسط ناو جنگی آمریکایی در آسمان خلیج فارس گفت: انهدام هواپیما ایرباس ایران در سال 67 جنایات ذاتی آمریکایی ها را نشان داد.

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سالگرد انهدام هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 توسط ناو جنگی آمریکایی در آسمان خلیج فارس اظهار داشت: در این اقدام هوناک نیروی دریایی ارتش آمریکا هیچ یک از مسافران زنده نماندند و تک تک آنها به شهادت رسیدند و در حالی این اتفاق صورت گرفت که آمریکایی ها مدعی بودند تمام ترددهای منطقه را با امکانات ماهواره ای و غیره زیر نظر دارند.

وی با بیان اینکه مسیر هواپیما مسافربری ایران کاملا مشخص و از قبل پرواز آن اعلام شده بود، افزود: تشخیص ندادن آنها از مسافربری بودن هواپیمای جمهوری اسلامی ایران دروغ بسیار آشکار و محض بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکایی ها به دلیل اینکه بخواهند ملت ایران را تحت فشار قرار دهند و در نهایت بخواهند به اهداف پلید و شوم خود برسند حتی به هواپیمای مسافربری که مردمان بی گناه و کودکان حضور داشتند رحم نکردند.

کوثری این حادثه را اتفاقی تلخ برای ملت و مردم ایران در سال 67 دانست و گفت: آمریکایی ها در مقام عمل تنها منافع خود را دنبال می کنند و حتی حاضرند برای تحقق اهداف و منافع خود دست به جنایات وحشتناک و قتل عام بزنند و حادثه 12 تیرماه سال 67 تنها یکی از هزاران اقدام جنایتکارانه آمریکایی ها به شمار می رود.

وی اضافه کرد: پس از این حادثه ایران از مراجع قانونی شکایت و پیگیری ها خود را برای احقاق خود انجام داد و موفق به دریافت غرامت ازآمریکا شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به واکنش حضرت امام پس از این حادثه اظهار داشت: امام همواره در جهت آگاهی بخشیدن به توده های مردم اقدام جنایتکارانه آمریکا علیه ملت ایران و دشمنی آنها را با ملت را به مردم گوشزد می کردند و مقابله و ایستادگی در برابر دشمنان را تنها راه برای به زانو نشاندن آن ها بیان کردند.

کوثری با بیان اینکه هدف از این قبیل اقدامات دشمنان غلبه بر مردم و ملت ها بوده تا بتوانند ثروت مردم و کشورها را چپاول کنند، خاطرنشان کرد: این اقدام خشونت و جنایات ذاتی آمریکایی ها را به تمام مردم و ملت های جهان نشان داد.