رییس دادگستری هرمزگان:

قاچاق سوخت اقتصاد کشور را نشانه رفته است

ايران,هرمزگان

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: قاچاق سوخت به اقتصاد کشور لطمه وارد می‌کند و اقتصاد ما را نشانه رفته است، اما قاچاق مواد مخدر اقتصاد، خانواده و جامعه را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری گفت: قاچاق مواد مخدر مانند قاچاق سوخت استان هرمزگان را مورد هجمه قرار داده با این تفاوت که قاچاق سوخت اقتصاد کشور را هدف قرار داده، اما از اثرات زیانبار قاچاق مواد مخدر علاوه بر اقتصاد کشور، کانون گرم خانواده‌ها و جامعه در امان نیستند.

وی افزود: قاچاق مواد مخدر تولیدکننده سایر جرائم است و اثرات مخرب آن بیش از قاچاق سوخت و کالاست.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: به‌طور کلی قاچاق پدیده شومی است که لطمات بسیاری را به بدنه نظام و ایران اسلامی وارد می‌کند.

وی بیان کرد: یکی از علل عمده سرقت‌های عادی که در هرمزگان به وفور رخ می دهد اعتیاد به مواد مخدر است و اگر قاچاق مواد مخدر مهار شود کنترل سرقت‌ها کار دشواری نیست.

وی گفت: علت آمار بالای طلاق در میان خانواده‌های هرمزگانی اعتیاد به مواد مخدر است که باید این مساله ریشه‌یابی شود و منشاء آن را خشک کرد.

وی با اشاره به راهکارهایی که موجب پیشگیری از وقوع جرم می‌شوند، گفت: مراقبت و نظارت، حمایت مادی، کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها، ادارات، کشور و گمرکات، نصب دستگاه‌های کنترل‌کننده و هشداردهنده، تغییر مسیر مبارزه با وقوع جرم و از بین بردن جاذبه‌های منفی جرم برای مجرم عمده راهکارهایی هستند که در پیشگیری از وقوع جرم راهگشا واقع می‌شوند.

انتهای پیام

کد N371175